CBOS o czym nie wypada mówić ankieterom

Obrazek do artykułu: CBOS o czym nie wypada mówić ankieterom

Ponad połowa ankietowanych (55 proc.) uważa, że uczestnicy sondażu przyznaliby się, iż w nadchodzących wyborach zamierzają zagłosować na PO; podobna grupa (54 proc.) sądzi, że swe sympatie ujawniliby... Więcej »

LEX News

Pracodawcy RP: użytkowanie pojazdu służbowego do celów prywatnych będzie opodatkowane ryczałtem

Obrazek do artykułu: Pracodawcy RP: użytkowanie pojazdu służbowego do celów prywatnych będzie opodatkowane ryczałtem

Proponowane zmiany mogą przyczynić się do wyeliminowania występujących problemów i ułatwić podatnikowi rozliczenie podatku dochodowego z tytułu użytkowania pojazdu służbowego do celów prywatnych – twierdzi Łukasz Czucharski z Komitetu Podatkowego... Więcej »

Forum LEX ostatnie posty

 • 27.07.14 15:00

  potrzebuje fachowej porady prawnej z gdańska

  Kategoria: Prawo autorskie

  Autor poprzedniego wpisu, wskazując na ściganie z urzędu naruszeń praw autorskich pomieszał dwie drogi dochodzenia praw, to jest postępowanie cywilne i karne. Zwracanie się do operatora sieci o udostępnienie danych naruszycieli jest konieczne do...

 • 11.07.14 21:33

  reklamacja obuwia

  Kategoria: Prawo cywilne

  Owszem można powoływać się na niezgodność towaru z umową, jeśli wykryto tę niezgodność w ciągu 2 lat od daty sprzedaży, jednak ten okres podzielony jest na 2 części, o istotnie różnych uprawnieniach konsumenta. W ciągu pierwszych 6 miesięcy...

 • 11.07.14 21:08

  OC z wkładem własnym

  Kategoria: Prawo ubezpieczeń majątkowych i osobowych

  Ubezpieczenie komunikacyjne OC jest obowiązkowe, ale właściciel pojazdu może wybrać sobie ubezpieczyciela. Skoro jest to tylko oferta, to nawet jeśli byłaby niekorzystna dla kierowcy, można nie zawierać umowy z tym ubezpieczycielem, ale z innym....

Prokurator będzie pilnował swojego aktu w sądzie

Obrazek do artykułu: Prokurator będzie pilnował swojego aktu w sądzie

Do konsultacji publicznych i opiniowania został przesłany projekt rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości – Regulamin wewnętrznego urzędowania powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury. Więcej »

Co nowego w prawie

Budimex złożył najtańszą ofertę na budowę zachodniej obwodnicy Lublina

Obrazek do artykułu: Budimex złożył najtańszą ofertę na budowę zachodniej obwodnicy Lublina

Sześć ofert wpłynęło w przetargu na budowę zachodniej obwodnicy Lublina w ciągu drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Lublin Sławinek do połączenia z istniejącą drogą krajową nr 19 w Konopnicy.... Więcej »

Polecane lektury

Co przyniosą zmiany w ustawie o szkolnictwie wyższym

Obrazek do artykułu: Co przyniosą zmiany w ustawie o szkolnictwie wyższym

Zmiany wprowadzone przez nowelizację ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym będą regulować tak ważne kwestie jak zniesienie opłat za drugi kierunek, uwłaszczenie naukowców, uczenie się przez całe życie... Więcej »

Wyspy Dziewicze objęte Konwencją Nowojorską

Obrazek do artykułu: Wyspy Dziewicze objęte Konwencją Nowojorską

Wielka Brytania poinformowała o rozszerzeniu zakresu obowiązywania Konwencji Nowojorskiej na terytorium Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Traktat wszedł w życie w dniu 25 maja 2014 r. Więcej »

Prawo - kanał TV na YouTube

Polecamy:
Zamów kod dostępu