LEX News

Złożono już ponad 4 mln elektronicznych PIT-ów

Obrazek do artykułu: Złożono już ponad 4 mln elektronicznych PIT-ów

Za pośrednictwem systemu e-Deklarcje podatnicy złożyli już ponad 4 miliony elektronicznych PIT-ów za 2013 r. - powiedziała w środę rzeczniczka prasowa Ministerstwa Finansów Wiesława Dróżdż. Zaznaczyła, że to o pół miliona więcej niż w całym ubiegłym... Więcej »

Komisje za poprawkami do noweli ws. asystentów nauczycieli

Obrazek do artykułu: Komisje za poprawkami do noweli ws. asystentów nauczycieli

Sejmowe Komisje: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej pozytywnie zaopiniowały w środę wszystkie senackie poprawki do nowelizacji ustawy o systemie oświaty, wprowadzającej do szkół podstawowych asystentów... Więcej »

Forum LEX ostatnie posty

Ile zarabia wójt?

Obrazek do artykułu: Ile zarabia wójt?

Ustalenie wysokości wynagrodzenia wójta należy do kompetencji rady gminy. Podejmując decyzję o wysokości wynagrodzenia wójta, rada gminy jest ograniczona ustawą o pracownikach samorządowych, która... Więcej »

Pity 2013

Nie ma kto dokończyć remontu olsztyńskiego sądu

Obrazek do artykułu: Nie ma kto dokończyć remontu olsztyńskiego sądu

Firma Polbud nie dokończy remontu budynku olsztyńskiego sądu rejonowego, ponieważ nie zapłaciła podwykonawcom za roboty, więc ci zeszli z budowy. Wszystko wskazuje na to, że po inwentaryzacji, sąd... Więcej »

Co nowego w prawie

Polbud nie płacił podwykonawcom i nie dokończy remontu sądu

Obrazek do artykułu: Polbud nie płacił podwykonawcom i nie dokończy remontu sądu

Firma Polbud nie dokończy remontu budynku olsztyńskiego sądu rejonowego, ponieważ nie zapłaciła podwykonawcom za roboty, więc ci zeszli z budowy. Wszystko wskazuje na to, że po inwentaryzacji, sąd... Więcej »

Prof. Włodzisław Duch w kierownictwie resortu nauki

Obrazek do artykułu: Prof. Włodzisław Duch w kierownictwie resortu nauki

Prof. Włodzisław Duch został nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego - poinformowała we wtorek minister Lena Kolarska-Bobińska. Będzie odpowiadał za informatyzację,... Więcej »

Uchwały wspólników nie do arbitrażu

Obrazek do artykułu: Uchwały wspólników nie do arbitrażu

Aktualne brzmienie przepisów kpc nie tylko utrudnia, ale wprost uniemożliwia poddanie sporów o ważność uchwał wspólników lub akcjonariuszy przez sąd arbitrażowy - twierdzi adwokat Paweł Pietkiewicz,... Więcej »

Prawo - kanał TV na YouTube

Stwórz rozliczenie roczne 2013 z programem do pit
Zamów kod dostępu