CBOS o czym nie wypada mówić ankieterom

Obrazek do artykułu: CBOS o czym nie wypada mówić ankieterom

Ponad połowa ankietowanych (55 proc.) uważa, że uczestnicy sondażu przyznaliby się, iż w nadchodzących wyborach zamierzają zagłosować na PO; podobna grupa (54 proc.) sądzi, że swe sympatie ujawniliby... Więcej »

LEX News

RPO: naruszane jest prawo skazanych do minimalnego wynagrodzenia za pracę

Obrazek do artykułu: RPO: naruszane jest prawo skazanych do minimalnego wynagrodzenia za pracę

Irena Lipowicz zwróciła się do Dyrektora Generalnego SW ws. zatrudniania osadzonych i wynagradzania ich za pracę. Wątpliwości Rzecznika budzi praktyka polegająca na organizowaniu zatrudnienia osadzonych w drodze przemiennego zatrudnienia odpłatnego i... Więcej »

Forum LEX ostatnie posty

 • 27.07.14 15:00

  potrzebuje fachowej porady prawnej z gdańska

  Kategoria: Prawo autorskie

  Autor poprzedniego wpisu, wskazując na ściganie z urzędu naruszeń praw autorskich pomieszał dwie drogi dochodzenia praw, to jest postępowanie cywilne i karne. Zwracanie się do operatora sieci o udostępnienie danych naruszycieli jest konieczne do...

 • 11.07.14 21:33

  reklamacja obuwia

  Kategoria: Prawo cywilne

  Owszem można powoływać się na niezgodność towaru z umową, jeśli wykryto tę niezgodność w ciągu 2 lat od daty sprzedaży, jednak ten okres podzielony jest na 2 części, o istotnie różnych uprawnieniach konsumenta. W ciągu pierwszych 6 miesięcy...

 • 11.07.14 21:08

  OC z wkładem własnym

  Kategoria: Prawo ubezpieczeń majątkowych i osobowych

  Ubezpieczenie komunikacyjne OC jest obowiązkowe, ale właściciel pojazdu może wybrać sobie ubezpieczyciela. Skoro jest to tylko oferta, to nawet jeśli byłaby niekorzystna dla kierowcy, można nie zawierać umowy z tym ubezpieczycielem, ale z innym....

Prokurator będzie pilnował swojego aktu w sądzie

Obrazek do artykułu: Prokurator będzie pilnował swojego aktu w sądzie

Do konsultacji publicznych i opiniowania został przesłany projekt rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości – Regulamin wewnętrznego urzędowania powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury. Więcej »

Co nowego w prawie

Nowelizacja krytykowanej podstawy zatrzymania wadium

Obrazek do artykułu: Nowelizacja krytykowanej podstawy zatrzymania wadium

Uchwalona przez Sejm w dniu 25 lipca 2014 r. nowelizacja ustawy - Prawo zamówień publicznych zakłada m.in. zmianę jednej z podstaw zatrzymania wadium. Nowelizacją objęto powszechnie krytykowany art.... Więcej »

Polecane lektury

Pieniądze na studia w SGH

Obrazek do artykułu: Pieniądze na studia w SGH

Szkoła Główna Handlowa wraz z Bankiem Pekao SA przygotowała specjalny program pożyczkowy dla osób zainteresowanych studiami w SGH, a których nie stać na rozpoczęcie nauki w Warszawie. Więcej »

Wyspy Dziewicze objęte Konwencją Nowojorską

Obrazek do artykułu: Wyspy Dziewicze objęte Konwencją Nowojorską

Wielka Brytania poinformowała o rozszerzeniu zakresu obowiązywania Konwencji Nowojorskiej na terytorium Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Traktat wszedł w życie w dniu 25 maja 2014 r. Więcej »

Prawo - kanał TV na YouTube

Polecamy:
Zamów kod dostępu