LEX News

Hiszpanie zapłacą "podatek od Google"

Obrazek do artykułu: Hiszpanie zapłacą

Hiszpania reformuje prawo autorskie. Najwięcej kontrowersji budzi planowane wprowadzenie prawa do pobierania opłaty od każdego kto linkuje do treści w sieci - konstrukcja, którą media nazywają "podatkiem od Google". Więcej »

Prezydent podpisał nowelę ws. zatrudniania pracowników nadleśnictw

Obrazek do artykułu: Prezydent podpisał nowelę ws. zatrudniania pracowników nadleśnictw

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy o lasach, która reguluje zatrudnianie pracowników przez nadleśniczych. Główni księgowi czy leśnicy nie będą powoływani przez nadleśniczych, ale zatrudniani na podstawie umów o pracę. Więcej »

Forum LEX ostatnie posty

 • 27.07.14 15:00

  potrzebuje fachowej porady prawnej z gdańska

  Kategoria: Prawo autorskie

  Autor poprzedniego wpisu, wskazując na ściganie z urzędu naruszeń praw autorskich pomieszał dwie drogi dochodzenia praw, to jest postępowanie cywilne i karne. Zwracanie się do operatora sieci o udostępnienie danych naruszycieli jest konieczne do...

 • 11.07.14 21:33

  reklamacja obuwia

  Kategoria: Prawo cywilne

  Owszem można powoływać się na niezgodność towaru z umową, jeśli wykryto tę niezgodność w ciągu 2 lat od daty sprzedaży, jednak ten okres podzielony jest na 2 części, o istotnie różnych uprawnieniach konsumenta. W ciągu pierwszych 6 miesięcy...

 • 11.07.14 21:08

  OC z wkładem własnym

  Kategoria: Prawo ubezpieczeń majątkowych i osobowych

  Ubezpieczenie komunikacyjne OC jest obowiązkowe, ale właściciel pojazdu może wybrać sobie ubezpieczyciela. Skoro jest to tylko oferta, to nawet jeśli byłaby niekorzystna dla kierowcy, można nie zawierać umowy z tym ubezpieczycielem, ale z innym....

Co nowego w prawie

Jeden wykonawca chce dokończyć zadaszenie Stadionu Śląskiego

Obrazek do artykułu: Jeden wykonawca chce dokończyć zadaszenie Stadionu Śląskiego

Jedna oferta wpłynęła w ponownym przetargu na dokończenie zadaszenia Stadionu Śląskiego. Składająca ją niemiecka firma zaoferowała cenę ok. 70 mln zł netto. W ogłoszeniu przetargowym koszt tego... Więcej »

Polecane lektury

Zmiany w prawie o uczelniach mają poprawić sytuację absolwentów

Obrazek do artykułu: Zmiany w prawie o uczelniach mają poprawić sytuację absolwentów

Możliwość studiowania przez całe życie, zniesienie opłat za drugi kierunek, uwłaszczenie naukowców i nowe zasady tworzenia związku uczelni – to najważniejsze zmiany, jakie niesie ze sobą nowa ustawa o... Więcej »

Rosja odwoła się od wyroku haskiego Trybunału

Obrazek do artykułu: Rosja odwoła się od wyroku haskiego Trybunału

Rosyjskie ministerstwo finansów oświadczyło w poniedziałek, że odwoła się od orzeczenia Stałego Trybunału Arbitrażowego w Hadze, nakazującego Rosji wypłacenie blisko 52 mld dolarów odszkodowania byłym... Więcej »

Prawo - kanał TV na YouTube

Zamów kod dostępu