Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Będą zmiany w opodatkowaniu handlu internetowego

Będą zmiany w opodatkowaniu handlu internetowego

13.06.18

Ministerstwo Finansów chce uszczelnić system podatkowy także w zakresie transakcji internetowych. Jak mówi LEX.pl wiceminister Paweł Gruza chodzi nie tylko o handel lokalny, ale także przesyłanie towarów z krajów trzecich, na przykład z Chin.

articleImage: Będą zmiany w opodatkowaniu handlu internetowego fot. Thinkstock
Propozycje zmian mają być wkrótce zaprezentowane. Wiceminister podkreśla, że ich celem jest uproszczenie systemu podatkowego, ale także jego uszczelnienie.

Jednym z priorytetów ma być uporządkowanie stawek VAT. Stworzona zostanie całkowicie nowa matryca, która - jak ocenił - ma podatnikom ułatwić klasyfikowanie towarów i usług i opodatkowywać je w prawidłowej wysokości. Zmiany mają dotknąć ok. 180 kategorii towarów i usług.
 
Paweł Gruza zapewnia, że nie oznacza to podwyżki podatku VAT. - Nie mamy takiego zamiaru. Chodzi o uporządkowanie systemu i wyeliminowanie całej masy przepisów. Chcemy, aby liczba wątpliwości dotyczących stosowania takiej, czy innej stawki, radykalnie zmalała. Nie zakładamy natomiast, że ta zmiana będzie miała jakieś przełożenie na stan budżetu państwa. Podwyżki stawek nie będzie - mówi.
 

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE