Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Będzie więcej kontroli przejeżdżających prze Polskę ciężarówek

Będzie więcej kontroli przejeżdżających prze Polskę ciężarówek

18.03.16

Intensyfikacja działań kontrolnych w zakresie wykonywania przewozów drogowych, w tym szczególnie tranzytowych, a także mechanizm ich koordynacji - to cel zawartego w piątek porozumienia odpowiedzialnych za to instytucji.

articleImage: Będzie więcej kontroli przejeżdżających prze Polskę ciężarówek fot. Thinkstock

Jak poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, 18 marca 2016 r. w Warszawie odbyło się spotkanie wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita z szefem Służby Celnej, Marianem Banasiem, Komendantem Głównym Straży Granicznej, Markiem Łapińskim oraz p.o. Głównym Inspektorem Transportu Drogowego, Alvinem Gajadhurem. Uzgodniono na nim, że służby te zwiekszą intesywnośc kontroli na drogach.

- Wzmożone kontrole są odpowiedzią rządu na liczne apele polskich przewoźników, którzy wskazują na konieczność podjęcia działań tego typu, szczególnie w odniesieniu do przewozów tranzytowych – powiedział wiceminister Jerzy Szmit,

Kontrole, które będą wykonywane przez funkcjonariuszy wszystkich służb biorących udział w spotkaniu, mają dotyczyć zarówno prawidłowości dokumentacji przewozowej, stanu technicznego pojazdów oraz legalności wykorzystywanego paliwa jak i przemytu osób oraz zwalczania zagrożeń terrorystycznych.

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE