Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Big Data tematem przewodnim Dnia Ochrony Danych Osobowych

Big Data tematem przewodnim Dnia Ochrony Danych Osobowych

18.01.16

Zagrożenia, jakie dla ochrony prywatności i danych osobowych niesie ze sobą Big Data oraz wypracowanie rozwiązań, które przeciwdziałać będą nadużyciom w tym zakresie – to temat zaplanowanej na 28 stycznia konferencji, która ma być jednym z głównych wydarzeń w ramach obchodów Dnia Ochrony Danych Osobowych w 2016 r.

articleImage: Big Data tematem przewodnim Dnia Ochrony Danych Osobowych fot. Thinkstock

Jak informuje Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, główne obchody Dnia Ochrony Danych Osobowych w 2016 r. odbędą się w Warszawie, gdzie GIODO wspólnie z Uniwersytetem Warszawskim, organizuje konferencję na temat Big Data.
W opinii GIODO, przeanalizowanie i przedyskutowanie zagrożeń, jakie dla ochrony prywatności i danych osobowych niesie ze sobą Big Data oraz wypracowanie rozwiązań, które przeciwdziałać będą nadużyciom w tym zakresie, jest obecnie jednym z pilniejszych zadań. - Konferencja „Ochrona danych osobowych w dobie Big Data” będzie, mamy nadzieję, kolejnym ważnym głosem w tej dyskusji – czytamy w zapowiedzi jej organizatorów.
Podczas Konferencji przedstawione mają być najważniejsze i aktualne kwestie związane z przetwarzaniem danych osobowych w środowisku Big Data - zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Jednocześnie, ze względu na bliski termin formalnego przyjęcia nowych ram prawnych ochrony danych osobowych w Unii Europejskich, przedmiotem Konferencji będzie także ich wpływ na możliwe zastosowania Big Data.
Patronem medialnym konferencji jest Lex.pl i wydawnictwo Wolters Kluwer.
PROGRAM>>>
REJESTRACJA>>>

Jak przypomina Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Dzień Ochrony Danych Osobowych obchodzony jest co roku 28 stycznia, w rocznicę otwarcia do podpisu Konwencji 108 Rady Europy - najstarszego aktu prawnego o zasięgu międzynarodowym, kompleksowo regulującego zagadnienia związane z ochroną danych osobowych.
- Z tej okazji, jak co roku, odbędą się konferencje poświęcone najaktualniejszym zagadnieniom dotyczącym prawa do prywatności i ochrony danych osobowych, jednak w 2016 r. wydarzenia organizowane z tej okazji będą miały wyjątkowy charakter i formułę. GIODO zaprosił bowiem do współorganizacji obchodów wyższe uczelnie, z którymi ma zawarte porozumienia o współpracy. Dlatego w poszczególnych ośrodkach akademickich odbędą się konferencje poświęcone aktualnym problemom ochrony prywatności i danych osobowych, takim jak Big Data, ochrona danych osobowych w służbie zdrowia czy kradzież tożsamości – mówi dyrektor Małgorzata Kałuzyńska-Jasak, rzecznik prasowy GIODO.
 

Dowiedz się więcej z książki
Ochrona danych osobowych. Komentarz
 • rzetelna i aktualna wiedza
 • darmowa wysyłka od 50 zł

 

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: GIODO

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

 • Marcin IP: 31.175.* 23-01-2016
  Największą współczesną bolączką jest wynoszenie danych poza firmę, zawsze dane trzymajmy w naszej serwerowni, która jest zabezpieczona i ciągle monitorowana, również przez wynajęte do tego biuro ochroniarskie, a pracownicy jeżeli chcą uzyskać dostęp do danych wrażliwych mogą to zrobić za pośrednictwem VPN, po uprzedniej autoryzacji, zarówno w kliencie VPN, jak i na samej stronie dostępowej z tzw. 2 factors authentication, czyli gdzie oprócz typowego hasła trzeba podać jeszcze kod autoryzacyjny, który przychodzi na przypisany telefon pracownika. Takie zabezpieczenie minimalizuje ryzyko i takie restrykcje warto stosować wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z danymi wrażliwymi.

  Pozdrawiam,
  Marcin z http://tax-bonus.com.pl

  Zamieść odpowiedź Zamieść odpowiedź
Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE