Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Dostęp do rejestrów spółek będzie tylko on-line

Dostęp do rejestrów spółek będzie tylko on-line

23.02.16

W spółkach akcyjnych, z o.o., komandytowo-akcyjnych i europejskich akta rejestrowe będą tworzone elektronicznie. To główne założenie projektu noweli ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, do którego przystępuje Ministerstwo Sprawiedliwości.

articleImage: Dostęp do rejestrów spółek będzie tylko on-line fot. Thinkstock

Jak pisze "Rzeczpospolita", wszystkich przedsiębiorców wpisywanych do KRS ma obowiązywać wymóg składania wniosków drogą elektroniczną. Obowiązkiem będzie także elektroniczna komunikacja między sądem rejestrowym a stronami i innymi instytucjami, również w zakresie wezwań w sprawie tzw. braków, a więc np. uchybień we wniosku. Drogą elektroniczną doręczane będą również orzeczenia.

Od 1 czerwca 2017 r. akta rejestrowe mają być prowadzone w formie elektronicznej. Umożliwi to dostęp do nich w czytelniach sądów rejestrowych. Docelowo planuje się stworzenie ogólnodostępnej platformy internetowej, która umożliwi zainteresowanym dostęp do wszystkich dokumentów składanych do KRS i orzeczeń sądu rejestrowego. Pozwoli też na bieżąco śledzić tok prowadzonego postępowania. Więcej>>>

Dowiedz się więcej z książki
Kodeks spółek handlowych
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

23.02.16
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Prasa

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE