Strona główna » Wiadomości » Analizy i komentarze » Dr Bodnar: zwyciężyła wolność słowa

Dr Bodnar: zwyciężyła wolność słowa

12.01.14

Dr Adam Bodnar, wiceprzewodniczący Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka uważa, że wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie wydany w sprawie naruszenia dóbr osobistych spółki Allegro ma fundamentalne znaczenie dla wolności słowa w Polsce.
 

articleImage: Dr Bodnar: zwyciężyła wolność słowa Własne

W wyroku Sądu Apelacyjnego z  9 stycznia 2013 r. stwierdzono, iż zmiana logo firmy ( w tym wypadku Allegro) z użyciem liter "SS" jest dozwolona, jeśli ma na celu uzasadnioną krytykę handlu emblematami nazistowskimi. 
- Jest to pierwszy wyrok, który rozstrzyga zarówno kwestie ochrony praw podmiotów gospodarczych do dobrego imienia i znaku towarowego, jak i prawo do wolności słowa i przerabiania znaków towarowych - stwierdził dr Adam Bodnar.
Na całym świecie pojawiają się akcje organizacji pozarządowych i różne formy ekspresji, aby wskazać na szkodliwą działalność korporacji. Sąd Apelacyjny wyraźnie powiedział, że jeśli mamy do czynienia z celem, który jest ważny społecznie ( w tym wypadku poważny bagaż historii nazizmu), a także jeśli wykorzystaniu znaku towarowego towarzyszy uzasadnienie dla akcji, to radykalne metody korzystają z ochrony wolności słowa.
Więcej>>Wyrok Sądu Apelacyjnego

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Własne

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE