Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Dr Maciej Kawecki zostanie ministrem cyfryzacji

Dr Maciej Kawecki zostanie ministrem cyfryzacji

12.01.18

Dr Maciej Kawecki, Dyrektor Departamentu Zarządzania Danymi, Koordynator reformy ochrony danych osobowych w Ministerstwo Cyfryzacji zostanie ministrem cyfryzacji  - dowiedzieliśmy się z wiarygodnych źródeł  w resorcie.

articleImage: Dr Maciej Kawecki zostanie ministrem cyfryzacji Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji - mc.gov.pl

Dr Maciej Kawecki jest absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Legitymuje się dyplomem z wyróżnieniem Europejskiej Akademii Dyplomacji.
Od maja 2017 pełnił funkcję zastępcy dyrektora departamentu zarządzania danymi. Wcześniej do maja 2017 r. był przez siedem miesięcy doradcą w gabinecie politycznym ministra cyfryzacji Anny Streżyńskiej.

Od października 2016 – do 2017 był adiunktem na Wydziale Prawa i Administracji WSM w Warszawie. A wcześniej głównym specjalistą w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (wrzesień 2015 – październik 2016).
Dr Kawecki jest współautorem projektu polskiej ustawy dostosowującej nasz system do Ogólnego Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych nr 2016/679 - RODO.

Dr Kawecki został laureatem konkursu Wolters Kluwer Polska i Dziennika Gazety Prawnej - Rising Stars 2017. Otrzymał nagrodę specjalną 15 listopada 2017 roku.

Kapituła konkursu uzasadniając przyznanie dr. Kaweckiemu nagrody specjalnej, wskazała m.in. na tytaniczną pracę, jakiej dokonał na rzecz wdrożenia w Polsce unijnej reformy ochrony danych osobowych (RODO), której owocem jest kompletny projekt nowej ustawy o ochronie danych osobowych i projekt przepisów wprowadzających, który zmienia ponad sto aktów prawnych.

Jest autorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu bezpieczeństwa danych osobowych, uczestnikiem kilkudziesięciu krajowych oraz międzynarodowych konferencji naukowych z zakresu prawa nowych technologii.

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE