Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Ekspert z ministerstwa kultury poprowadzi szkolenie o zmianach w prawie autorskim

Ekspert z ministerstwa kultury poprowadzi szkolenie o zmianach w prawie autorskim

17.01.16

Obowiązujące od niedawna zmiany w prawie autorskim oraz stosowanie ich w praktyce będą tematami zaplanowanego na koniec stycznia szkolenia, które poprowadzi Rafał Golat, radca prawny w Biurze Obsługi Prawnej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

articleImage: Ekspert z ministerstwa kultury poprowadzi szkolenie o zmianach w prawie autorskim fot. Thinkstock

Jak podkreślają organizatorzy seminarium, szkolenie dotykać ma  istotnych kwestii związanych z problematyką prawa autorskiego i praw pokrewnych. Prowadzący je ekspert mówić ma m.in. o takich problemach jak ochrona dóbr osobistych (wizerunek, tajemnica korespondencji), zasady odpowiedzialności kontraktowej i deliktowej, ogólne zasady dotyczące umów sprzedaży i umów o dzieło. Zaprezentowana zostanie także definicja i rodzaje utworów, przedmioty praw pokrewnych (w tym prawa nadawcze i wydawnicze), szczególny status baz danych, szczególny status programów komputerowych, szczególny status utworów audiowizualnych.
Szkolenie adresowane jest do osób zatrudnionych w instytucjach mających na co dzień do czynienia z prawami własności intelektualnej, a w szczególności w firmach reklamowych, wydawnictwach, instytucjach kultury - np. teatrach, bibliotekach, domach kultury, mediach, prasie, radiu, telewizji, firmach audiowizualno - filmowych, firmach informatyczno - programistycznych, internetowych, firmach graficznych, urzędach administracji publicznej – mówi mec. Rafał Golat.
Więcej o seminarium>>>
 

Dowiedz się więcej z książki
Prawo autorskie i prawa pokrewne. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE