Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Generali ukarane za składki nie gwarantujące wywiązania się z umów

Generali ukarane za składki nie gwarantujące wywiązania się z umów

13.03.18

Generali Towarzystwo Ubezpieczeń SA zapłaci karę w wysokości 560 tysięcy złotych za ustanowienie składki ubezpieczeniowej w wysokości, która nie stwarzała warunków do wykonania wszystkich zobowiązań wynikających z umów ubezpieczenia.

articleImage: Generali ukarane za składki nie gwarantujące wywiązania się z umów fot. Thinkstock

Karę taką nałożyła na ubezpieczyciela Komisja Nadzoru Finansowego na wtorkowym posiedzeniu.

Jak podano w komunikacie opublikowanym po posiedzeniu, kara została nałożona "za wykonywanie działalności ubezpieczeniowej z naruszeniem art. 18 ust. 2 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej, w związku z wyznaczaniem składki ubezpieczeniowej w wysokości, która nie zapewniała co najmniej wykonania wszystkich zobowiązań z umów ubezpieczenia i pokrycia kosztów wykonywania działalności ubezpieczeniowej zakładu ubezpieczeń".

Z komunikatu wynika, że chodzi o ubezpieczenia casco pojazdów lądowych, z wyjątkiem pojazdów szynowych, obejmujące szkody w pojazdach samochodowych) w latach 2013 i 2015 oraz ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych z wyłączeniem odpowiedzialności cywilnej przewoźnika w latach 2011-2015.


Ustawa o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Komentarz
>>

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE