Strona główna » Kaczyński: jesteśmy władzą demokratyczną i praworządną

Kaczyński: jesteśmy władzą demokratyczną i praworządną

14.07.17

Ta władza jest demokratyczna, była i będzie demokratyczna; zapewniam, że będą się odbywały normalne wybory i będziemy mieli Polskę nieporównanie sprawiedliwszą niż dotąd - mówił w piątek na konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

articleImage: Kaczyński: jesteśmy władzą demokratyczną i praworządną Strona internetowa Prawa i Sprawiedliwości

Czytaj: Minister zdecyduje, kto będzie orzekać w Sądzie Najwyższym>>

- Chciałem zapewnić państwa, że ta władza jest demokratyczna, była i będzie demokratyczna, że będą się odbywały normalne wybory, że będziemy mieli Polskę nieporównanie sprawiedliwszą niż ta, która była dotąd, także w ciągu tych ostatnich dwóch lat. Bo także w ciągu tych ostatnich, niepełnych dwóch lat naszych rządów mieliśmy do czynienia z różnego rodzaju, bardzo niedobrymi wydarzeniami w wymiarze sprawiedliwości - powiedział Kaczyński.

- Ku temu idziemy, to zapowiadaliśmy i to będziemy realizowali - dodał prezes PiS. Jak podkreślał, takim problemem był i jest w dalszym ciągu stan polskiego sądownictwa. - To sądownictwo niezależnie jeszcze od innych kwestii cierpi na dwie poważne choroby: pierwsza z nich to upadek zasad moralnych, moralności zawodowej, moralności ogólnej, przykładów tutaj nie trzeba jak sądzę przytaczać, jest ich mnóstwo" - powiedział prezes PiS. - Druga sprawa to niesprawność ogromna, przewlekłość postępowania, która powoduje, że wielu ludzi w różny sposób z tego powodu cierpi - dodał Kaczyński.

- My wszystkie zmiany dot. sądownictwa przeprowadzimy; nie robimy niczego sprzecznego z prawem - zadeklarował prezes PiS. - Tego się nie da zmienić bez bardzo daleko posuniętych przedsięwzięć, bez zmian właśnie radykalnych, bo nic nie wskazuje na to, by inne zmiany mogły tutaj w jakikolwiek sposób poprawić sytuację. Wydaje się, że nawet w niewielkim stopniu tej sytuacji w ten sposób się (poprawić) nie da. Stąd ten rozmach zmian, które przeprowadzamy - podkreślił prezes PiS. (ks/pap)

 

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE