Strona główna » Kaczyński: na szczycie w Rzymie trzeba zdecydowanie przeciwstawić się idei Unii różnych prędkości

Kaczyński: na szczycie w Rzymie trzeba zdecydowanie przeciwstawić się idei Unii różnych prędkości

20.03.17

Nie można zaakceptować jakichkolwiek zapowiedzi Europy dwóch prędkości. To oznaczałoby albo wypchnięcie nas z Unii, albo zdegradowanie do członków gorszej kategorii. Musimy się temu przeciwstawić z całą mocą" - powiedział lider PiS.

articleImage: Kaczyński: na szczycie w Rzymie trzeba zdecydowanie przeciwstawić się idei Unii różnych prędkości Strona internetowa Prawa i Sprawiedliwości

Tam również trzeba się zachowywać zdecydowanie - odpowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "wSieci" na pytanie o wnioski płynące ze szczytu UE w Brukseli w odniesieniu do zbliżającego się szczytu Unii w Rzymie.  

Na pytanie, czy z taką determinacją, jak ta zaprezentowana w Brukseli, Jarosław Kaczyński odpowiedział: "Będziemy walczyć o polskie interesy z pełną determinacją".

Prezes PiS odniósł się również do pytania, co wynika ze szczytu w Brukseli dla stosunków polsko-niemieckich. - Relacje polsko-niemieckie mają dwa poziomy. Jeśli chodzi o relacje bezpośrednie między politykami, to nie można pani Merkel niczego zarzucić, i tu mamy dobry poziom. I jest poziom realiów, a tu nic się nie zmienia. We wszystkich ważnych sprawach Niemcy prowadzą politykę skierowaną przeciwko naszym interesom. Począwszy od polityki historycznej, skończywszy na energetyce - powiedział lider PiS.

- Polski potencjał jest taki, że przy zdecydowanej polityce, przy nieco większym zdecydowaniu partnerów z tej części Europy możemy dla tej części kontynentu wywalczyć podmiotowość. W związku z tym także dla siebie, V4 razem z Rumunią to już 85 mln ludzi i znaczący potencjał gospodarczy. To już pozwala walczyć. Przy pełnej świadomości, że to bardzo skomplikowane. Nie ma jednak innego wyjścia - podkreślił prezes PiS odpowiadając na pytanie, czy polski potencjał pozwala Polsce myśleć o wywalczeniu podmiotowości. Więcej>>

Czytaj: Francja, Niemcy, Włochy i Hiszpania za UE różnych prędkości>>

20.03.17

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE