Strona główna » Kaczyński: skończy się uprzywilejowana kasta

Kaczyński: skończy się uprzywilejowana kasta

15.04.18

Zdaniem prezesa PiS reforma sądownictwa sprawi, że sądy zaczną działać lepiej. Jest też optymistą, co do szansy na wycofanie się ze wszczętej wobec Polski procedury z art. 7.

articleImage: Kaczyński: skończy się uprzywilejowana kasta Strona internetowa Prawa i Sprawiedliwości

W niedzielę Jarosław Kaczyński, prezes PiS spotkał się z mieszkańcami Trzcianki w woj. wielkopolskim. Powiedział tam, że trudna reforma sądownictwa, której się przeciwstawiano ze wszystkich stron, jest w tej chwili wprowadzana w życie. Podkreślił, że sądy zaczną działać w Polsce lepiej i skończy się ta uprzywilejowana kasta.

Prezes PiS zwrócił też uwagę na działania PiS związane z modernizacją policji i służb mundurowych oraz powołanie komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji. "To bezczelne złodziejstwo, które zresztą działo się w wielu innych polskich miastach, jest w tej chwili ukracane - i będzie ukrócone, proszę państwa, w całej Polsce" - zapewnił Kaczyński.

Prezes jest też dość optymistycznie nastawiony co do szans na wycofanie się ze wszczętej wobec Polski procedury z art. 7. Opowiedział się jednocześnie przeciwko wypowiedzeniu przez Polskę konwencji antyprzemocowej Rady Europy.
W swoim przemówieniu Kaczyński wśród najważniejszych osiągnięć wymienił wzmocnienie wsparcia dla rodzin (m.in. program 500 plus), poprawę pozycji pracowników na rynku pracy (związaną m.in. z podniesieniem płacy minimalnej), zmiany korzystne dla seniorów, ustanowienie sieci szpitali oraz reformę szkolnictwa.

Zwrócił też uwagę na zmiany wprowadzone w dziedzinie polityki gospodarczej, m.in. uszczelnienie wpływów z podatku VAT, zniwelowanie zadłużenia państwa, obniżki podatków i wprowadzenie ułatwień dla biznesu, a także reindustrializację Polski, która przyczyniła się - według niego - do powstania łącznie "przeszło 200 tys." miejsc pracy.
PAP/jol

15.04.18
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Agencyjne

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE