Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Komisja Wenecka wyda niekorzystną dla Polski opinię

Komisja Wenecka wyda niekorzystną dla Polski opinię

11.03.16

Komisja Wenecka przyjęła w piątek opinię na temat Trybunału Konstytucyjnego - poinformowano w Wenecji po posiedzeniu plenarnym. Z pierwszych informacji wynika, że opinia została przyjęta z poprawkami. Według polskiej delegacji "tezy kluczowe pozostały takie, jakie były".

articleImage: Komisja Wenecka wyda niekorzystną dla Polski opinię fot. Thinkstock

Treść poprawek nie jest znana, ale wcześniej sekretarz Komisji Thomas Markert wyjaśniał dziennikarzom, że w ostatnim czasie pojawiły się nowe wydarzenia, jak np. decyzja Trybunału Konstytucyjnego na temat nowelizacji ustawy z 22 grudnia 2015 roku i sugerował, że właśnie m.in. z tego powodu zostaną dodane poprawki.

Na godz. 16 Komisja zapowiedziała konferencję prasową oraz prezentację opinii na temat TK.

Tezy kluczowe opinii Komisji Weneckiej pozostały takie jak były i w naszym przekonaniu to kontrowersyjna opinia - powiedział w piątek dziennikarzom wiceszef MSZ Konrad Szymański. Dodał, że na niektóre z wątpliwości można odpowiedzieć przez dalszy dialog z Komisją. - W kilku miejscach doceniamy złagodzenie języka, doceniamy zwrócenie uwagi na znacznie szerszy kontekst tego kryzysu" - powiedział wiceszef MSZ, który uczestniczył w obradach KW jako jeden z przedstawicieli polskiej delegacji. Dodał, że na niektóre z wątpliwości "można odpowiedzieć przez dalszy dialog z komisją". - Komisja Wenecka powtórzyła na zasadzie pełnego odwzorowania rację jednej ze stron; opinia Komisji jest niepomyślna dla Polski - powiedział w piątek wiceszef MSZ Konrad Szymański. (ks/pap)

Czytaj: Rzepliński: stanowisko Komisji Weneckiej oczywiste dla prawników>>

Dowiedz się więcej z książki
Polskie prawo konstytucyjne
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Agencyjne

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE