Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Konsultacje z audytorami finansowymi ws. projektu dot. przewalutowania kredytów

Konsultacje z audytorami finansowymi ws. projektu dot. przewalutowania kredytów

22.01.16

Spotkanie poświęcone dyskusji i wyrażeniu opinii o propozycji regulacji dotyczącej tzw. kredytów walutowych odbyło się w czwartek w Kancelarii Prezydenta.

articleImage: Konsultacje z audytorami finansowymi ws. projektu dot. przewalutowania kredytów fot. Thinkstock

Jak poinformowano, w Pałacu Prezydenckim odbyło się w czwartek spotkanie Macieja Łopińskiego, sekretarza stanu w KPRP, z ekspertami rachunkowości i audytu finansowego z czołowych firm doradczych funkcjonujących w Polsce oraz przedstawicielami Ministerstwa Finansów i Narodowego Banku Polskiego. Było ono poświęcone dyskusji i wyrażeniu opinii o propozycji regulacji dotyczącej tzw. kredytów walutowych, którą Kancelaria Prezydenta RP przedstawiła podczas konferencji prasowej w piątek 15 stycznia 2016 r. W spotkaniu uczestniczyli także eksperci KPRP pracujący nad przygotowaniem tych rozwiązań.

Czytaj: Projekt prezydenta: kredyty walutowe będą przeliczane po kursie "sprawiedliwym">>

Z informacji Kancelarii Prezydenta wynika, że uczestnicy zgodzili się, że problem hipotecznych kredytów denominowanych i indeksowanych do walut obcych jest istotny zarówno dla kredytobiorców, jak i dla banków. Stąd - jako poważny dla polskiej gospodarki - wymaga odpowiedzialnego rozwiązania.
Dyskutanci skupili się na konsekwencjach finansowo-księgowych propozycji KPRP dla kredytodawców, w tym omawiając możliwości rozłożenia tych konsekwencji w czasie. Audytorzy zadeklarowali wolę dalszej współpracy w celu osiągnięcia optymalnych rozwiązań pozwalających na realizację intencji Prezydenta RP zawartych w propozycji w sposób zapewniający bezpieczeństwo i stabilność polskiego systemu finansowego.

Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta podkreślili otwartość na propozycje i zadeklarowali wolę wprowadzenia zasadnych poprawek w treści regulacji.
Jak podkreśla Kancelaria Prezydenta, spotkanie było kolejnym z serii odbytych i planowanych przedsięwzięć, dzięki którym Kancelaria Prezydenta RP uzyska jak najpełniejszą ocenę rozważanych do przedłożenia rozwiązań ustawowych.

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Kancelaria Prezydenta RP

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE