Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Mandat z fotoradaru także za rozmowę przez telefon

Mandat z fotoradaru także za rozmowę przez telefon

11.02.16

Policja wystawia coraz więcej mandatów na podstawie zdjęcia z fotoradaru. Jeśli jest dobrej jakości, a kierowca nie tylko przekracza dozwoloną prędkość, ale i rozmawia przez telefon bez zestawu głośnomówiącego, dostaje dwa mandaty i punkty karne za oba wykroczenia.

articleImage: Mandat z fotoradaru także za rozmowę przez telefon fot. Thinkstock

Jak pisze "Rzeczpospolita", wystarczy zdjęcie z fotoradaru, namierzenie teleobiektywem albo czujne oko policjanta i 200 zł mandatu oraz 5 punktów karnych obciąża kierowcę.
Według gazety nienajlepsze policyjne statystyki łagodzi najnowszy raport Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego za 2015 r. Według niego liczba kierowców rozmawiających podczas jazdy nieznacznie spada. Pod lupę wzięto 99 tys. 943 kierujących na wszystkich kategoriach dróg: od krajowych i autostrad do powiatowych. Z przygotowanego zestawienia wynika, że wskaźnik korzystania z komórki wynosi 2,9 proc. Rok wcześniej było to 4,1 proc. Podczas jazdy częściej rozmawiają kobiety (3,1 proc.), mniej mężczyźni (2,9 proc). Najczęściej są to kierowcy od 25 do 60 lat; najrzadziej od 61 lat i więcej. Więcej>>>

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Prasa

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE