Strona główna » Marszałek Senatu: są propozycje poprawek do projektu prezydenta

Marszałek Senatu: są propozycje poprawek do projektu prezydenta

09.10.17

Piątkowe spotkanie Andrzej Duda-Jarosław Kaczyński zbliża do porozumienia ws. ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS – twierdzi marszałek senatu Stanisław Karczewski. Jak poinformował, PiS ma już konkretne propozycje zmian w stosunku do projektu prezydenta.

articleImage: Marszałek Senatu: są propozycje poprawek do projektu prezydenta fot. Thinkstock

Czytaj: Po spotkaniu prezydenta z prezesem PiS: będą poprawki do projektów o SN i KRS>>

W poniedziałek rano w Radiu ZET mówił, że „dotyczą one następnego kroku – kiedy 3/5 nie dogada się i jest pat”. „Kiedy 3/5 nie dogada się, była propozycja, by odbywało się to też w Senacie. Senat będzie ujęty, będzie współdecydował”. Nie chciał mówić o konkretach, ale podkreślał, że są te propozycje. - My chcemy najpierw panu prezydentowi pokazać - poiwedział.

- Pan prezydent zobaczy, do tego się odniesie, a później my rozpoczniemy prace nad tymi ustawami i pokażemy – mówił. I dodał, że poprawki dotyczą następnego kroku w przypadku, „gdy trzy piąte nie dogada się, jest pat, nie ma możliwości wyboru Krajowej Rady”. Jak stwierdził Stanisław Karczewski, propozycja jest taka, aby to w Senacie się odbywało. - Mogę tylko powiedzieć, że Senat też będzie ujęty w tej propozycji i tyle - stwierdził. Więcej>>

Czytaj: Kaczyński: jesteśmy na dobrej drodze do kompromisu ws SN i KRS>>

09.10.17

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE