Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Media publiczne będą kultywować wartości chrześcijańskie i narodowe

Media publiczne będą kultywować wartości chrześcijańskie i narodowe

17.02.16

Media narodowe mają gwarantować kultywowanie wartości narodowych 
i chrześcijańskich - przewiduje projekt ustawy, która ma regulować działalność Polskiej Agencji Prasowej, Polskiego Radia, Telewizji Polskiej i 17 rozgłośni regionalnych.

articleImage: Media publiczne będą kultywować wartości chrześcijańskie i narodowe fot. Thinkstock

Jak pisze "Rzeczpospolita", misja publiczna mediów polegać m.in. na „kultywowaniu tradycji narodowych oraz wartości patriotycznych i humanistycznych". Media narodowe mają dbać o kulturę języka polskiego i zachowanie wysokich standardów dziennikarstwa. „Media narodowe respektują chrześcijański system wartości, przyjmując za podstawę uniwersalne zasady etyki" – czytamy w jednym z pierwszych artykułów projektowanej ustawy.

Z projektu wynika, że nazwy tych mediów pozostaną bez zmian, ale przestaną być spółkami prawa handlowego, a staną się państwowymi osobami prawnymi.
Wraz ze zmianą formy prawnej tych mediów wygasną mandaty członków zarządów, rad nadzorczych i rad programowych byłych spółek. Zwykli pracownicy też automatycznie utracą swoje posady po trzech miesiącach od dnia ogłoszenia ustawy. Więcej>>>

 

17.02.16
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Prasa

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

  • & IP: 90.53.* 17-02-2016
    W Polsce rzadza radykalowie religijni. To zadna demokracja tylko terror koscielny. Biedna Polska pod okupacja amerykanska i z integrizmem religijnym

    Zamieść odpowiedź Zamieść odpowiedź
Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE