Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Minister chce dłuższych okresów przedawnienia dla zabójstw

Minister chce dłuższych okresów przedawnienia dla zabójstw

14.03.18

Okresy przedawnień w przypadku zabójstw są zbyt krótkie - uważa minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i zapowiada ich wydłużenie. - Zabójstwa muszą być ścigane możliwie długo - argumentuje minister.

articleImage: Minister chce dłuższych okresów przedawnienia dla zabójstw Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Deklarację taką Zbigniew Ziobro złożył przedstawiając w środę informację o zatrzymaniu podejrzanych o zabójstwo małżeństwa Piotra i Alicji Jaroszewiczów, do którego doszło w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 r. w ich willi w warszawskim Aninie.

- Planujemy wydłużyć okresy przedawnień; myślę, że mogę tutaj mówić w sposób dość wiążący. Jeżeli chodzi o zabójstwa uważam, że te przedawnienia są zbyt krótkie, biorąc też pod uwagę postęp techniki kryminalistycznej - powiedział Ziobro na konferencji prasowej w Krakowie, podczas której przedstawiał sprawę zabójstwa Jaroszewiczów.

- Prokuratorzy i policjanci, pracujący nad sprawą zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów, dokonali przełomu - postawiono zarzuty kryminalne trzem sprawcom; dwóch przyznało się do tej zbrodni - poinformował w środę minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Podkreślił, że sprawa zabójstwa Jaroszewiczów "miała swoje różne etapy" i "nie ma zbrodni doskonałej".

Jak mówił minister, nakłonienie "bandytów i recydywistów do opowiedzenie tej historii" - mimo że byli oni w tej sprawie już wielokrotnie przesłuchiwani - to sukces policjantów i prokuratorów.- Gdyby to trwało trochę dłużej, to mogło by się okazać, że fakty wyszły na jaw, a nikt nie mógłby ponieść odpowiedzialności. Nie możemy się godzić na taką sytuacji w przypadku zabójstw. Zabójstwa muszą być ścigane możliwe długo i dlatego będę chciał wystąpić z wnioskiem o wydłużenie okresu przedawnień w przypadku zabójstw - oświadczył minister sprawiedliwości. 

  Postępowanie karne>>

 

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE