Strona główna » Minister prezydenta: Prof. Gersdorf jest na emeryturze, nie na urlopie

Minister prezydenta: Prof. Gersdorf jest na emeryturze, nie na urlopie

10.07.18


Pani Małgorzata Gersdorf jest "w mylnym przeświadczeniu, że jest sędzią w stanie czynnym" - stwierdził we wtorek zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. - Nie można będąc na emeryturze być jednocześnie na urlopie - dodał.

articleImage: Minister prezydenta: Prof. Gersdorf jest na emeryturze, nie na urlopie Thinkstock

Zespół prasowy SN poinformował w poniedziałek, że prof. Małgorzata Gersdorf "ma na razie urlop do 19 lipca". Natomiast rzecznik SN sędzia Michał Laskowski zaznaczył, że "to jest normalny urlop, a I prezes SN pracuje i korzysta z urlopu, jak każdy". Zastępujący ją prezes SN kierujący Izbą Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Józef Iwulski potwierdził poniedziałek w radiu TOK FM, że prof. Gersdorf formalnie poszła już na urlop. - Z tego, co wiem, ma 38 dni urlopu - powiedział sędzia. Na pytanie, czy po upływie tych 38 dni, Gersdorf wróci na stanowisko I prezesa SN, Iwulski odpowiedział, że "taki jest plan w dniu dzisiejszym".

Czytaj: 

Odnosząc się do tej sprawy wiceszef Kancelarii Prezydenta powiedział we wtorek w TVP Info, że "nie można będąc na emeryturze być jednocześnie na urlopie, to jest prosta prawda, ona znajduje zastosowanie także do pani prof. Małgorzaty Gersdorf". Według niego sędzia w stanie spoczynku to "sędzia, który nie wykonuje już aktywnie funkcji sędziowskich, nie może być I prezesem Sądu Najwyższego". - To, że ktoś jest w mylnym przeświadczeniu, że jest sędzią w stanie czynnym, nie stanowi o tym, że faktycznie ma uprawnienia I prezesa Sądu Najwyższego - oświadczył Mucha.

Wiceszef Kancelarii Prezydenta wyraził nadzieję, że "ta sytuacja będzie się stabilizować, normalizować".

 
Państwo prawa to niezależne sądy
>>

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE