Strona główna » Minister w KPRM: prezydent zna oczekiwania obozu rządzącego ws. reformy sądownictwa

Minister w KPRM: prezydent zna oczekiwania obozu rządzącego ws. reformy sądownictwa

14.09.17

Dobrze, że prezydent Andrzej Duda rozmawia ze wszystkimi, którzy będą procedowali nad ustawami dotyczącymi reformy sądownictwa; prezydent zna w tej sprawie oczekiwania obozu rządzącego - mówił w czwartek w Polskim Radiu24 sekretarz stanu w kancelarii premiera Paweł Szefernaker.

articleImage: Minister w KPRM: prezydent zna oczekiwania obozu rządzącego ws. reformy sądownictwa Thinkstock

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w środę z przedstawicielami klubów parlamentarnych na temat projektowanych w jego kancelarii ustaw dotyczących Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego.

Czytaj: Opozycja z rezerwą wobec prezydenckich projektów, PiS unika deklaracji>>  

Według Szefernakera, to dobrze, że rozmowy się odbywają oraz, że prezydent rozmawia ze wszystkimi, którzy będą procedowali nad prezydenckimi ustawami.

"Oczywiście dziś nie wiemy, jakie będą ostateczne zapisy ustaw. Wiemy, że pan prezydent zna oczekiwania obozu rządzącego, większości parlamentarnej, która chce reform, które będą miały wpływ na realne życie Polaków. Tzn. że będą to reformy nie takie, jakie w III RP bardzo często podejmowano, że zmieniano tylko nazwy, czy mówiono o tym, że będą zmiany, a one nie miały żadnego realnego wpływu na życie Polaków" - zapewnił Szefernaker.

Na uwagę dziennikarza, że zdaniem opozycji "rozmowy są fasadowe", Szefernaker odpowiedział, że opozycja na samym początku kadencji nazwała się "totalną" i "sama się sprofilowała na osoby, które totalnie wszystko krytykują".

"Na początku mówili, że brakuje rozmów. Teraz są rozmowy i mówią, że są fasadowe. Ja bardzo się cieszę z tego powodu, że pan prezydent wprowadza takie standardy, które prowadzą do tego, żeby rozmawiać ze wszystkimi, z tymi nawet, którzy chcą, żeby było, tak jak było do tej pory" - powiedział.

Pod koniec lipca prezydent zawetował dwie ustawy: nowelizację ustawy o KRS oraz nową ustawę o Sądzie Najwyższym. Zapowiedział jednocześnie, że w ciągu dwóch miesięcy w jego kancelarii powstaną nowe propozycje tych regulacji. Jednym z podnoszonych przez Dudę zarzutów dotyczył niezgodności nowo uchwalonego prawa z konstytucją.

Paweł Dembowski (PAP)

Czytaj: Rzecznik prezydenta: projekty ustaw o SN i KRS mogą być 25 września>>

14.09.17

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE