Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Ministerstwo: są już przepisy, egzaminujcie kierowców

Ministerstwo: są już przepisy, egzaminujcie kierowców

25.02.16

Wprawdzie od północy nie obowiązują już dotychczasowe przepisy o egzaminach na prawo jazdy, ale ośrodki egzaminacyjne mogą nadal egazminować kandydatów na kierowców - poinformowało w czwartek rano Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Nowe rozporządzenia zostały opublikowane w południe tego dnia.

articleImage: Ministerstwo: są już przepisy, egzaminujcie kierowców fot. Thinkstock

Jak potwierdza resort, do 24 lutego 2016 r. do północy obowiązywały przepisy rozporządzeń regulujących zasady przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy. - Dziś do południa zostaną opublikowane przez RCL nowe rozporządzenia w tej sprawie - czytamy w komunikacie MIB. W kolejnym komunikacie, opublikowanym o godz. 12.13 resort poinformował, że RCL opublikowało już nowe rozporządzenia regulujące zasady przeprowadzania tych egzaminów.
Przepisy ustawy o kierujących pojazdami szczegółowo regulują to, w jaki sposób i na jakich zasadach powinny być przeprowadzane egzaminy na prawo jazdy, dlatego WORD-y powinny przeprowadzać je nadal, zgodnie z przyjętym harmonogramem i na dotychczasowych zasadach. Sposób przeprowadzania i oceny egzaminu, określone w nowych przepisach, zostały doprecyzowane, w sposób niemający wpływu na zakres egzaminu. - W związku z tym wszystkie egzaminy przeprowadzone do czasu opublikowania nowych rozporządzeń są ważne - stwierdza resort.

Z informacji ministerstwa wynika, że przyczyną opóźnienia w wydaniu rozporządzeń była konieczność dwukrotnego dostosowania projektów rozporządzeń do zmian wprowadzających system CEPIK 2.0, a następnie do zmian przesuwających wejście w życie przepisów wprowadzających CEPIK 2.0. na przełomie 2015 i 2016 r. - Konieczne było przeprowadzenie po raz kolejny wymaganych uzgodnień międzyresortowych. Dodatkowo rozporządzenia wymagały uzyskania kontrasygnaty MSWiA i MON - napisano w komunikacie

MIB przeprasza kandydatów na kierowców za powstałe niedogodności i zwraca się do dyrektorów WORD-ów o to, aby przeprowadzali egzaminy na dotychczasowych zasadach, mając na względzie interes osób przystępujących do egzaminu na prawo jazdy.

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE