Jak informuje resort, w trakcie spotkań poruszone zostaną następujące tematy:
•    pokrzywdzony w procedurze Niebieskie Karty (uprawnienia i obowiązki),
•    art. 11a ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie – sytuacje, kiedy można złożyć wniosek, opłaty od wniosku,
•    główne informacje o możliwościach zaskarżenia orzeczeń w postępowaniu przygotowawczym i karnym (wyczulenie na obowiązek zawiadamiania organów o zmianie adresu zamieszkania, na zachowanie terminów do wnoszenia środków zaskarżenia),
•    pokrzywdzony jako strona w postępowaniu karnym – dlaczego warto być stroną w postępowaniu przed sądem,
•    środki umożliwiające izolację sprawcy przemocy w rodzinie – do jakich organów można wystąpić o zastosowanie danego środka,
•    pomoc dzieciom – art. 109 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oraz konsekwencje jego zastosowania przy szczególnym nacisku na praktyczne stosowanie prawa.
Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę, w trakcie każdego spotkania 1 godzina na koniec spotkania będzie poświęcona udzielaniu indywidualnych, nieodpłatnych, porad przez adwokata lub radcę prawnego tak, by mogli Państwo poruszyć indywidulane sprawy.
W trakcie spotkania zostanie uczestnikom zagwarantowany nieodpłatny posiłek. Zapewniona ma byc też opieka nad dzieckiem/dziećmi – prosimy o zgłaszanie konieczności zapewnienia opieki w trakcie rekrutacji.
Zagwarantowany jest także zwrot kosztu dojazdu na spotkanie, tj. z miejsca zamieszkania na miejsce spotkania i z powrotem w formie przejazdów PKP II klasą, PKS, busami regionalnymi/lokalnymi, – po przedłożeniu biletu, w przypadku dojazdu innym środkiem transportu – rozliczenie następuje do wysokości biletu PKP II klasy.
Zainteresowani udziałem w tych spotkaniach prosimy o zgłaszanie swego uczestnictwa do:

1.     Wykonawcy, który poinformuje o sposobie rekrutacji - firmy DIAGNOSERW Dawid Stramowski z siedzibą w Nakle nad Notecią, osoba do kontaktu ze strony Wykonawcy: Pani Iwona Wencka – Starmowska tel. (52) 385-39-94, e-mail: diagnoserw-szkolenia@wp.pl, szkola@happyenglish.eu, bądź

2.     do jednego z podmiotów działającego w ramach Sieci Pomocy Ofiarom Przestępstw – wykaz dostępny tutaj:
Wykaz podmiotów, które otrzymały dotację z tego miejsca, bądź

3.     do Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia z zaznaczeniem chęci uczestnictwa w spotkaniach organizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości , wykaz dostępny tutaj:

 

 


Baza teleadresowa specjalistycznych ośrodków wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie