Strona główna » Wiadomości » Aktualności » MS promuje protokół elektroniczny

MS promuje protokół elektroniczny

02.11.12

Co to jest protokół elektroniczny, jak jest sporządzany, czym różni się od tradycyjnego protokołu? - odpowiedź na te i inne pytania znalazły się w wydanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości ulotce informacyjnej.

articleImage: MS promuje protokół elektroniczny fot. Thinkstock

Broszurka – wydana w liczbie 30 tysięcy egzemplarzy – trafiła już do wszystkich 44 sądów okręgowych oraz 11 sądów apelacyjnych. Wszystko po to, by mogła się z nią zapoznać jak największa liczba osób.
Celem wydania ulotki jest poszerzenie wiedzy obywateli na temat nowego rozwiązania, jakim jest nagrywanie na salach rozpraw, czyli tzw. e-protokół.
MS przypomna, że w wydziałach cywilnych, rodzinnych, pracy i ubezpieczeń społecznych oraz gospodarczych niektórych sądów rozprawy w sprawach cywilnych są nagrywane przy pomocy specjalnych urządzeń. Zamiast pisemnego protokołu z rozprawy sporządzany jest plik dźwiękowy lub video.
Wprowadzenie protokołu elektronicznego – jak pokazują m.in. doświadczenia innych krajów – znacznie usprawnienia postępowanie sądowe (np. skraca czasu jego trwania nawet o 1/3).
Więcej informacji nt. e-protokołu znajdziecie Państwo tutaj: http://ms.gov.pl/pl/e-protokol/

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: MS

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE