Strona główna » Wiadomości » Aktualności » MSZ: procedury wg międzynarodowych standardów

MSZ: procedury wg międzynarodowych standardów

04.01.16

System Zarządzania Jakością w MSZ spełnia międzynarodowe standardy zarządzania procesami wyznaczone przez normy ISO i jest zgodny z wymaganiami systemu przeciwdziałania zagrożeniom korupcyjnym – tak po raz kolejny oceniło Polskie Centrum Badań i Certyfikacji po przeprowadzeniu audytu odnowienia.

articleImage: MSZ: procedury wg międzynarodowych standardów fot. Thinkstock

Prezes Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji Michał Pachowski wręczył dziś zastępującemu Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej Dariuszowi Wiśniewskiemu certyfikat potwierdzający spełnienie przez MSZ i placówki zagraniczne wymagań normy PN-EN ISO 9001:2009 w zakresie zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym.

– Dziś nie mówimy o administrowaniu w urzędach a o nowoczesnych metodach zarządzania: zarządzaniu jakością, zarządzaniu projektami czy zarządzaniu procesami, które w Państwa organizacji jest na bardzo wysokim poziomie – podkreśliła Anna Wyroba, wiceprezes Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji.

Dziękując za wyróżnienie dyrektor Dariusz Wiśniewski podkreślił, że ma świadomość, iż tego sukcesu nie można osiągnąć w pojedynkę, że była to bez wątpienia praca zespołowa. – Jest to niewątpliwie bardzo dobry sygnał, że międzynarodowe standardy wdrażane w Ministerstwie są skutecznym narzędziem realizacji Misji MSZ – dodał dyrektor Wiśniewski.

Wraz z certyfikatem PCBC S.A. Ministerstwu Spraw Zagranicznych został również przyznany certyfikat IQNet (Międzynarodowej Sieci Jednostek Certyfikujących).

Audyt odnowienia – niezależna i bezstronna ocena funkcjonowania systemów zarządzania jakością oraz przeciwdziałania zagrożeniom korupcyjnym – został przeprowadzony w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i wybranych urzędach konsularnych na przełomie listopada i grudnia 2015 r. przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. W centrali MSZ obejmował on m.in. obszary: obsługi kierownictwa, udzielania i rozliczania dotacji w sprawach polonijnych, rozwojowych oraz dyplomacji publicznej i kulturalnej, rozwoju zawodowego, spraw prawnych, przygotowania budżetu oraz skarg i wniosków.

W grudniu przeprowadzony został audyt odnowienia z zakresu procesów konsularnych w Wydziałach Konsularnych Ambasad RP w Mińsku, Rydze, Rzymie, Kopenhadze, Tallinie, Bangkoku, Seulu, Pjongjangu oraz w Konsulacie Generalnym RP we Lwowie. W tym samym czasie MSZ przeprowadziło badanie satysfakcji klientów we wszystkich 123 polskich urzędach konsularnych na całym świecie. Wysokie wyniki badania pozwoliły audytorom potwierdzić pełną zgodność działalności Ministerstwa i placówek zagranicznych z wymaganiami klientów.

Dowiedz się więcej z książki
Postępowanie administracyjne i postępowanie przed sądami administracyjnymi
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: MSZ

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE