Strona główna » Wiadomości » Aktualności » MSZ zapowiada przyspieszenie we wdrażaniu prawa UE

MSZ zapowiada przyspieszenie we wdrażaniu prawa UE

25.02.16

Sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Konrad Szymański zapowiedział podjęcie kroków zmierzających do nadrobienia zaległości we wdrażaniu prawa Unii Europejskiej w Polsce. Jak twierdzi, kwestia ta jest systematycznie omawiana na posiedzeniach Komitetu do Spraw Europejskich Rady Ministrów.

articleImage: MSZ zapowiada przyspieszenie we wdrażaniu prawa UE fot. Thinkstock

Deklarację taką minister do spraw europejskich złożył w odpowiedzi na wystąpienie rzecznika praw obywatelskich w sprawie opóźnień i nieprawidłowości w tej dziedzinie. Minister przyznał jednak, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie dysponuje szczegółową wiedzą o przyczynach długotrwałości procesu legislacyjnego. - Powody opóźnień są różne i dotyczą m.in. zbyt późnego rozpoczęcia przez właściwy resort działań transpozycyjnych oraz trudności w wypracowaniu optymalnych rozwiązań prawnych napisał Konrad Szymański.
- Rzecznik praw obywatelskich z satysfakcją odnotowuje podjęcie działań na rzecz przyspieszenia implementacji prawa unijnego w obszarach dotyczących ochrony praw jednostki. Z uwagi jednak na istniejące wciąż problemy Rzecznik rozważy, mając na względzie odpowiedź ministra Konrada Szymańskiego, zwrócenie się z wystąpieniami do konkretnych resortów, w których zaległości we wdrażaniu prawa Unii Europejskiej, mające negatywny wpływ na realizację praw jednostki, są najistotniejsze – komentuje Mirosław Wróblewski, dyrektor Zespołu Prawa Konstytucyjnego, Międzynarodowego i Europejskiego w Biurze RPO.

 

Dowiedz się więcej z książki
Prawo Europejskie
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: RPO

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE