Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Nagroda dla autorów podręcznika postępowania karnego

Nagroda dla autorów podręcznika postępowania karnego

19.03.17

Profesorowie Piotr Hofmański i Stanisław Waltoś zostali wyróżnieni tytułem „najlepsi autorzy” w konkursie Prawnik Roku dziennika Rzeczpospolita. Wydawnictwo Wolters Kluwer przygotowuje właśnie dodruk ich książki. 

articleImage: Nagroda dla autorów podręcznika postępowania karnego fot. Thinkstock

Kapituła konkursu odznaczyła ich za Proces karny. Zarys systemu. Wydanie 13. - Czołowi proceduraliści w błyskawicznym tempie uaktualnili swoje dzieło, uwzględniając ponowną fundamentalną zmianę modelu procesu karnego w 2016 r. – czytamy w uzasadnieniu nagrody. Więcej>>

Napisany przez obu autorów podręcznik akademicki z postępowania karnego wydany został przez wydawnictwo Wolters Kluwer Polska w ubiegłym roku. Publikacja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że nakład został wyczerpany i obecnie trwa dodruk książki.

Proces karny. Zarys systemu


- Oddając z końcem roku 2015 do rąk Czytelników wydanie dwunaste, nie sądziliśmy, że zaledwie po kilku miesiącach będziemy zmuszeni zabrać się do przygotowania następnego – trzynastego. Stało się tak dlatego, że 11 III 2016 r. Sejm RP uchwalił ustawę nowelizującą Kodeks postępowania karnego oraz Kodeks karny, oznaczającą w istocie rzeczy kontrreformę w stosunku do wielkiej reformy polskiego procesu karnego z lat 2013 i 2015, szczególnie w zakresie zasady kontradyktoryjności, postępowania restytucyjnego, uprawnień Prokuratora Generalnego oraz konsensualizmu procedury. Jest to jeszcze jeden dowód na to, że ustawodawca w Polsce – podobnie jak w kilku krajach europejskich – nie przywiązuje większej wagi do postulatu stabilności prawa. Już po kontrreformie z 11 III 2016 r. Sejm uchwalił kilka kolejnych nowelizacji. Zostały one również uwzględnione w podręczniku – napisali autorzy we wstępie do swego dzieła.

Więcej o publikacji>>

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: profinfo

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE