Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Niemiecki polityk: UE odpowie na wojnę celną ze strony USA

Niemiecki polityk: UE odpowie na wojnę celną ze strony USA

17.02.17

Jeśli prezydent USA Donald Trump nałoży karne cła na towary importowane z innych krajów, Unia Europejska prawdopodobnie zrobi to samo - oświadczył szef klubu parlamentarnego chadeckiej CDU Volker Kauder w wywiadzie, którego fragmenty opublikowano w piątek.

articleImage: Niemiecki polityk: UE odpowie na wojnę celną ze strony USA fot. Thinkstock

W wywiadzie dla magazynu "Focus", który w całości ukaże się w druku w sobotę, powiedział on, że nie chce eskalacji w sporze taryfowym. Zaznaczył jednak: "Jeśli Trump wykona pierwszy krok, prawdopodobnie będziemy musieli wykonać kolejny. Europa musi zastrzec sobie prawo do odpowiedzi z użyciem tych samych metod".

Kauder wyraził zaniepokojenie globalną polityką gospodarczą nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. "Musimy porozmawiać z Trumpem i jego ludźmi o tym, że izolacjonistyczne działania nie pomagają ani USA, ani nam" - powiedział.

Trump tuż po zaprzysiężeniu na urząd prezydencki 20 stycznia podpisał dekret formalnie rozpoczynający proces wycofywania się USA z Partnerstwa Transpacyficznego o wolnym handlu (TPP). Zapowiadał też renegocjację umowy NAFTA o wolnym handlu między Kanadą, USA i Meksykiem oraz deklarował, że będzie chronił amerykański przemysł przed konkurencją z zagranicy poprzez nowe cła na importowane towary.(PAP)

17.02.17

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE