Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Oszuści już naciągają na program 500 plus

Oszuści już naciągają na program 500 plus

04.01.16

W związku z powstającymi stronami internetowymi, na których można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego informujemy, że inicjatywy te nie są w żaden sposób związane z resortem - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

articleImage: Oszuści już naciągają na program 500 plus Strona internetowa Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

Jak podkreśla resort, wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego będzie darmowy. Będzie można go składać od momentu startu programu. Wniosek będzie opracowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Będzie dostępny także na stronie internetowej ministerstwa.

Z komunikatu MRPiPS wynika, że w mediach społecznościowych pojawiła się nieprawdziwa informacja, że od stycznia 2016 r. wchodzi 500 złotych na dziecko wraz z możliwością pobrania gotowego wniosku. Podawany jest link do strony z wnioskiem, gdzie za jego pobranie trzeba wpisać numer telefonu. Jest to próba wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku. - Inicjatywa ta nie była konsultowana z Ministerstwem Rodziny, Pracy Polityki Społecznej - stwierdza resort.

Ministerstwo informuje przy okazji, że świadczenie wychowawcze 500 zł będzie wypłacał urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub gminne centra do realizacji świadczeń.
Projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (Program Rodzina 500 plus) jest w trakcie prac legislacyjnych. Zakończyliśmy etap uzgodnień międzyresortowych. Aktualnie projekt ustawy znajduje się w konsultacjach społecznych - czytamy w komunikacie resortu.

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: MPiPS

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE