Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Państwo zapłaci RMF FM ponad 80 mln zł za zakaz rozszczepiania reklam

Państwo zapłaci RMF FM ponad 80 mln zł za zakaz rozszczepiania reklam

24.02.16

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ma przeprosić, a skarb państwa - zapłacić 83,2 mln zł z odsetkami radiu RMF FM - zdecydował sąd w wyroku w sprawie zakazu rozszczepiania lokalnych pasm programowych i reklamowych RMF FM.

articleImage: Państwo zapłaci RMF FM ponad 80 mln zł za zakaz rozszczepiania reklam fot. Thinkstock
- To pierwsze, nieprawomocne jeszcze, rozstrzygnięcie w trwającej od 13 lat sprawie cywilnej, którą spółka Radio Muzyka Fakty sp. z o.o. (nadawca radia RMF FM) wytoczyła Przewodniczącemu KRRiT - napisała spółka w komunikacie.
Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok częściowy zobowiązujący przewodniczącego KRRiT do złożenia oświadczenia, w którym wyraża on ubolewanie za naruszenie dóbr osobistych nadawcy radia RMF FM, a także zasądził na rzecz radia RMF FM od skarbu państwa odszkodowanie w łącznej kwocie 83,2 mln zł wraz z ustawowymi odsetkami.
- Powyższy wyrok jest konsekwencją pozwu wniesionego w 2003 r. przez ówczesny Zarząd Spółki Radio Muzyka Fakty i jej poprzednich właścicieli. Przedmiotem postępowania były bezprawne działania KRRiT podejmowane w latach 2001-03 mające na celu ograniczenie czy wręcz uniemożliwienie Spółce prowadzenia działalności. W szczególności wprowadzony w 2001 r. zakaz emisji lokalnych pasm programowych - podała w komunikacie spółka.
Więcej: http://wyborcza.biz/biznes>>>
24.02.16
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Wyborcza.biz

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE