Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Pierwsza konfiskata rozszerzona - stracił firmę za narkotyki

Pierwsza konfiskata rozszerzona - stracił firmę za narkotyki

12.07.17

Prokuratorzy po raz pierwszy zastosowali instytucję konfiskaty rozszerzonej. Marek K., którego zatrzymano za uprawianie i sprzedaż marihuany, stracił spółkę. I choć firma była zapisana na córkę, to służyła do popełniania przestępstwa

articleImage: Pierwsza konfiskata rozszerzona - stracił firmę za narkotyki fot. Thinkstock

Jak pisze Rzeczpospolita, śledczy zdecydowali więc o jej konfiskacie na poczet grożących mu grzywien czy przepadku korzyści osiągniętych z przestępstwa.

Przepisy o konfiskacie rozszerzonej obowiązują od 27 kwietnia 2017 r. Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, wprowadzając je, zapowiadał, że mają uderzyć w oszustów i uniemożliwić im czerpanie korzyści z nielegalnie zdobytych majątków.

Czytaj: Dzisiaj wchodzi w życie konfiskata rozszerzona>>

W omawiany przypadku prokurator zastosował konfiskatę rozszerzoną. Orzekł też przepadek przedsiębiorstwa, które nie było własnością podejrzanego, ale służyło do popełniania przestępstwa. K. zabezpieczono też samochody o wartości 40 tys. zł, zajął pieniądze na koncie oraz ustanowił zakaz zbywania i obciążania nieruchomości o wartości 7,6 mln zł i obciążył ją hipoteką przymusową do kwoty blisko 2 mln zł.

Źródło: Rzeczpospolita / Autor: Agata Łukaszewicz

12.07.17

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE