Strona główna » Wiadomości » Aktualności » PiS już nie chce wybierać wszystkich sędziów do KRS

PiS już nie chce wybierać wszystkich sędziów do KRS

13.10.17

Z całą pewnością nie największy klub PiS będzie wskazywał wszystkich 15 sędziów do KRS - twierdzi senator Adam Bielan, nawiązując do sprzeciwu prezydenta wobec wybierania członków KRS większością zwykłą, proponowaną przez PiS.

articleImage: PiS już nie chce wybierać wszystkich sędziów do KRS fot. Thinkstock

Polityk Polski Razem mówił w czwartek wieczorem w TVN24 o propozycjach PiS do projektów prezydenta Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Wicemarszałek Senatu stwierdził, że obóz zjednoczonej prawicy wyszedł prezydentowi naprzeciw i przedstawił propozycje kompromisowe.

Jak mówił, w poprawkach uwzględniono też obawy prezydenta wobec poszerzenia kompetencji dla ministra sprawiedliwości w związku ze wskazywaniem członków Sądu Najwyższego. - Jeśli chodzi o Sąd Najwyższy również wyszliśmy naprzeciw prezydentowi i te zapisy już się nie znajdują w propozycjach kompromisowych - poinformował.

- Mamy w tej sprawie różne zdania. Mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia i w przyszłym tygodniu rozpoczniemy prace nad tą ustawą - powiedział w czwartek w "Kropce nad i" Adam Bielan.

Czytaj: Poprawki PiS do ustaw o KRS i SN są już u prezydenta>>

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE