Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Polski minister upominał się w Genewie o prawo do wyznania i przekonań

Polski minister upominał się w Genewie o prawo do wyznania i przekonań

02.03.16

Wolność wyznania i przekonań jest jednym z podstawowych praw człowieka i musi być przestrzegana na całym świecie – powiedział w środę minister Witold Waszczykowski podczas XII Sesji Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie.

articleImage: Polski minister upominał się w Genewie o prawo do wyznania i przekonań fot. Thinkstock

Ostatnio byliśmy świadkami, również w bliskim sąsiedztwie mojego kraju, jasnych naruszeń prawa międzynarodowego i integralności terytorialnej suwerennych krajów. To wpłynęło dotkliwie na prawa człowieka całych społeczności, takich jak Tatarzy z Krymu nielegalnie zaanektowanego przez Federację Rosyjską, albo ludność ze wschodniej Ukrainy, która cierpi naruszenia praw człowieka w wyniku wciąż trwającego konfliktu zbrojnego – powiedział Waszczykowski.

Minister Waszczykowski podkreślił, że prawo międzynarodowe musi pozostać filarem stosunków międzynarodowych, a „użycie siły i nielegalne jednostronne działania muszą zostać potępione przez społeczność międzynarodową”. – Polska potępia też łamanie praw człowieka przez tzw. Państwo Islamskie (Daesh) – dodał. Szef polskiej dyplomacji powiedział, że podczas tegorocznej sesji Rady Praw Człowieka Polska zaprezentuje projekt uchwały w sprawie roli dobrych rządów w promocji i ochronie praw człowieka.

W Genewie minister Witold Waszczykowski rozmawiał także z Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka Zeid Ra’ad Al Husseinem. Dyskusja poświęcona była sytuacji na Ukrainie i ochronie mniejszości religijnych i narodowych. Minister zapewnił także Wysokiego Komisarza o pełnym poparciu Polski dla jego działań.

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: MSZ

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE