Strona główna » Premier: chcemy doprowadzić do pluralizmu w mediach

Premier: chcemy doprowadzić do pluralizmu w mediach

11.09.17

W mediach, jeśli chodzi o ich dekoncentrację, to chcemy mieć pluralizm, którego w tej chwili w Polsce faktycznie nie ma – tak premier Beata Szydło uzasadnia potrzebę uchwalenia tzw. ustawy dekoncentracyjnej.

articleImage: Premier: chcemy doprowadzić do pluralizmu w mediach Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

W wywiadzie dla PAP premier powiedziała, że rząd jest przekonany o potrzebie wprowadzenia zmian w tej dziedzinie i jest przygotowany na tłumaczenie swoich racji.


- Jeśli chodzi o zmiany w mediach, o ich dekoncentrację, to chcemy mieć pluralizm, którego w tej chwili w Polsce faktycznie nie ma. Kiedy wprowadzaliśmy pierwsze zmiany, pierwszą ustawę medialną, byłam z wizytą we Francji. Już wtedy podniesiono larum, że w Polsce ma miejsce zamach na wolność słowa. Ówczesny prezydent Francji Francois Hollande zapytał mnie wtedy, o co chodzi z mediami w Polsce, co się dzieje. Odpowiedziałam mu, że wprowadzamy dokładnie takie same rozwiązania, jakie są w tej chwili we Francji. Jeśli chcemy mieć pluralizm w mediach, to musimy mieć ich dekoncentrację. Będziemy się starali jasno i rzetelnie komunikować społeczeństwu potrzebę tej reformy – stwierdziła Beata Szydło.
 

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Własne

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE