Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Premier rozmawia z szefami KE o praworządności

Premier rozmawia z szefami KE o praworządności

15.05.18

Premier Mateusz Morawiecki spotka się w środę z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem. Tematem rozmowy mają być problemy związane z praworządnością w Polsce.

articleImage: Premier rozmawia z szefami KE o praworządności Fot. W. Kompała

Spotkanie odbędzie się przy okazji szczytu unijnego w Sofii - poinformował we wtorek rzecznik KE Margaritis Schinas. Rzecznik poinformował też, że w poniedziałek Juncker rozmawiał z Morawieckim przez telefon. - Przywódcy spotkają się także na szczycie w Sofii jutro. Zgodzili się, że razem, wraz z wiceszefem KE Fransem Timmermansem, będą kontynuowali konstruktywny dialog w sprawie praworządności – powiedział Schinas.

Rzecznik poinformował również, że także w środę Frans Timmermans przedstawi kolegium komisarzy informacje na temat stanu dialogu z Polską.

Po poniedziałkowej naradzie w Brukseli ministrów ds. europejskich, podczas której także omawiano ten problem, wiceszef KE stwierdził, że dokonane przez polskie władze zmiany są niewystarczające i nie dają podstaw do wycofania wniosku o uruchomienie wobec Polski procedury z artykułu 7 Traktatu Unii Europejskiej.

Czytaj: Nie ma porozumienia z KE ws praworządności >>
 

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE