Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Prezes PiS: nie wypowiemy konwencji antyprzemocowej, bo ona i tak nic nie znaczy

Prezes PiS: nie wypowiemy konwencji antyprzemocowej, bo ona i tak nic nie znaczy

15.04.18

Jarosław Kaczyński opowiedział się w niedzielę przeciwko wypowiedzeniu przez Polskę konwencji antyprzemocowej Rady Europy. Jego zdaniem obowiązywanie tej konwencji i tak nie ma znaczenia, a prawa kobiet są w Polsce dobrze chronione.

articleImage: Prezes PiS: nie wypowiemy konwencji antyprzemocowej, bo ona i tak nic nie znaczy Strona internetowa Prawa i Sprawiedliwości

Opinię taką prezes PiS wypowiedział w niedzielę podczas spotkania w Trzciance (woj. wielkopolskie). Według szefa rządzącej partii wycofanie się Polski z ratyfikacji konwencji antyprzemocowej nie ma sensu, ponieważ nie ma praktycznych skutków jej obowiązywania, zaś wypowiedzenie jej wywołałoby "kolejny atak na Polskę". Zapewnił jednocześnie, że dopóki PiS rządzi, Polska nie wprowadzi małżeństw homoseksualnych.

Czytaj: Rząd w tajemnicy przygotowuje wypowiedzenie konwencji antyprzemocowej>>

Lider PiS był pytany o to, kiedy Polska wypowie tzw. konwencję antyprzemocową podczas spotkania z mieszkankami Trzcianki (woj. wielkopolskie). W odpowiedzi Kaczyński przyznał, że z polskiego punktu widzenia konwencja ta "jest do niczego niepotrzebna, bo jeżeli chodzi o ochronę kobiet w prawie karnym (...) u nas jest wszystko, jak powinno być".

- W Polsce nie ma żadnego problemu prawnej dyskryminacji kobiet, w rankingach światowych my jesteśmy, jeśli chodzi o sposób traktowania pań, na trzecim-piątym miejscu od góry (...), różnica między zarobkami kobiet a mężczyzn jest w Polsce bardzo niewielka, oczywiście przy takich samych kwalifikacjach, kilka procent, czyli, krótko mówiąc, mamy tutaj sytuację dobrą, chociaż oczywiście w praktyce społecznej to bardzo różnie wygląda w różnych regionach kraju - mówił prezes PiS.

 
Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Komentarz >>
 

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE