Strona główna » Prof. Gersdorf: o nic nie będę prosić, moja kadencja nadal trwa

Prof. Gersdorf: o nic nie będę prosić, moja kadencja nadal trwa

13.04.18

Jestem prezesem wybranym na 6-letnią kadencję, a więc nie muszę nikogo prosić o zgodę na pozostanie na stanowisku - tak I prezes Sądu Najwyższego odpowiedziała na pytanie, czy zamierza wystąpić do prezydenta o zgodę na dalsze orzekanie.

articleImage: Prof. Gersdorf: o nic nie będę prosić, moja kadencja nadal trwa Zdjęcie ze strony internetowej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego

Prof. Małgorzata Gersdorf deklarację taką złożyła, kolejny już raz, podczas piątkowej konferencji prasowej, na której poinformowała, że na 27 kwietnia br. zwołała pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa.

Więcej: I prezes SN zwoła pierwsze posiedzenie KRS>>

Przy okazji powiedziała, że na razie wie tylko jednym sędzi Sądu Najwyższego, który wystąpił z takim wnioskiem do prezydenta.

Pytania takie kierowane są do sędziów SN w związku z tym, że nowa ustawa o Sądzie Najwyższym stanowi, że sędziowie, którzy osiągnęli 65 lat życia przechodzą w stan spoczynku. Jeśli chcieliby nadal orzekać, muszą wystąpić do prezdenta o zgodę na to. Prof. Gersdorf osiągnęła ten wiek w ubiegłym roku.

W przypadku prof. Małgorzaty Gersdorf dochodzi jeszcze przerwanie kadencji na stanowisku I prezesa Sądu Najwyższego, która trwa do 2020 roku.

Czytaj: Sejm uchwalił zmiany w ustawach o sądach i KRS>>

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE