Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Projekt ws. superinspekcji skierowany do konsultacji

Projekt ws. superinspekcji skierowany do konsultacji

26.11.12

Po podporządkowaniu pracowników inspekcji wojewodom to oni będą decydowali o wysokości wynagrodzenia i ewentualnych zwolnieniach. Minister administracji i cyfryzacj rozesłał do konsultacji założenia do ustawy o utworzeniu wojewódzkich centrów usług wspólnych.

articleImage: Projekt ws. superinspekcji skierowany do konsultacji fot. Thinkstock

W myśl tych przepisów przeszło 13 tys. zatrudnionych, m.in. w kuratoriach oświaty, inspekcji nadzoru budowlanego, handlowej czy transportu drogowego, od 1 lipca 2013 r. stanie się pracownikami urzędów wojewódzkich. Projekt zakłada jednak, że po upływie trzech miesięcy ich umowy wygasną z mocy prawa. Zatrudnienie zachowają tylko ci, którym wojewoda zaproponuje posadę. Będzie mógł przy tym zmienić im warunki pracy i płacy.
Podobny pomysł po raz pierwszy pojawił się na początku 2010 r. Przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji projekt nie wyszedł jednak poza mury resortu. Zatrzymał go sanepid, który w nowej wersji nie wejdzie na listę inspekcji wchłanianych przez urzędy wojewódzkie. – Zrezygnowano z objęcia ustawą jednostek Państwowej Inspekcji Sanitarnej ze względu na to, że mają status zakładów opieki zdrowotnej  – tłumaczy Artur Koziołek z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. – Pozbawienie ich tego statusu uniemożliwiłoby wykonywanie części zadań, np. szczepień ochronnych

Służby, które obejmie reforma:

Inspekcja Ochrony Środowiska
Inspekcja Handlowa
Kuratoria oświaty
Inspekcja Farmaceutyczna
Inspekcja Nadzoru 
Budowlanego
Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych
Urząd Ochrony Zabytków
Inspekcja Transportu Drogowego
Inspekcja Ochrony Roślin 
i Nasiennictwa
Inspekcja Weterynaryjna
Regionalne dyrekcje ochrony środowiska


.
 

 

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z:

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE