Strona główna » Przybywa głosów o zagrożeniach dla wyborów samorządowych

Przybywa głosów o zagrożeniach dla wyborów samorządowych

24.05.18

Rzecznik praw obywatelskich i przewodniczący sejmowej komisji mają obawy, czy uda się sprawnie przeprowadzić wybory samorządowe i apelują o zmiany w prawie. Szef MSWIA nie widzi problemu i twierdzi, że nie będzie nowelizacji kodeksu, ani przekładania wyborów.

articleImage: Przybywa głosów o zagrożeniach dla wyborów samorządowych fot. Thinkstock

Przewodniczący sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Andrzej Maciejewski spytał Państwową Komisję Wyborczą, czy nie ma pilnej potrzeby nowelizacji przepisów wyborczych. I zasugerował ewentualność wydłużenia kadencji i przesunięcia terminów wyborów na wiosnę 2019 r.

Również rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar jest zaniepokojony ewentualnymi zagrożeniami przeprowadzenia wyborów. Zaapelował do przewodniczącego samorządowej komisji sejmowej o rozważenie zainicjowania koniecznych zmian w prawie wyborczym.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński twierdzi natomiast, nie ma żadnego zagrożenia dla przeprowadzenia wyborów samorządowych. I dodaje, że nie wyobraża sobie nowelizacji Kodeksu wyborczego, ani przekładania wyborów. Więcej>>

24.05.18

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE