Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Rośnie liczba przestępstw gospodarczych w Polsce

Rośnie liczba przestępstw gospodarczych w Polsce

22.01.16

Podczas gdy ogólna liczba przestępstw spadła, to tych gospodarczych przybyło. W 2015 roku doszło do 169 tys. przestępstw gospodarczych, czyli o 6,4 tys. więcej niż w roku poprzednim.

articleImage: Rośnie liczba przestępstw gospodarczych w Polsce fot. Thinkstock

Jak pisze "Rzeczpospolita", powołując się na dane z danych Komendy Głównej Policji, przestępstw gospodarczych każdego miesiąca popełnia się średnio 1,4 tys., czyli niemal pół tysiąca dziennie.
Ogólny trend jest spadkowy: w zeszłym roku w kraju doszło do 833 tys. przestępstw, czyli o ok. 82 tys. mniej niż rok wcześniej. Ubyło także czynów kryminalnych: ich liczba spadła z 633 tys. do 553 tys. Rzadziej dochodziło nawet do tak uciążliwych społecznie, jak rozboje, włamania czy kradzieże. Spadła liczba gwałtów i bójek, a złodzieje ukradli 12,6 tys. samochodów – o 1,5 tys. mniej niż w 2014 r.
Tymczasem przestępstw gospodarczych każdego miesiąca popełnia się średnio 14 tys., czyli niemal pół tysiąca dziennie. Z danych KGP wynika, że najbardziej wzrosła liczba oszustw gospodarczych – w zeszłym roku było ich ponad 88 tys., o 16 tys. więcej niż w 2014 r. Z kolei o blisko 600 (do ok. 22 tys.) wzrosła liczba fałszerstw gospodarczych. Więcej>>>


Przestępczość w XXI wieku - zapobieganie i zwalczanie. Problemy prawno-kryminologiczne>>

 

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE