Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Ruszyła kolejna runda negocjacji UE-USA

Ruszyła kolejna runda negocjacji UE-USA

22.02.16

W Brukseli rozpoczęła się w poniedziałek dwunasta runda negocjacyjna w sprawie Transatlantyckiego Partnerstwa na rzecz Handlu i Inwestycji (TTIP). Celem umowy jest stworzenie strefy wolnego handlu między Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi.

articleImage: Ruszyła kolejna runda negocjacji UE-USA fot. Thinkstock

Jak informuje serwsu EurActiv.pl, runda potrwa ona pięć dni (22-26 lutego) i obejmie wszystkie następujące części umowy: dostęp do rynku, współpracę regulacyjną i przepisy dotyczące ochrony podmiotów gospodarczych oraz uproszczenie biurokracji (tzw. zasady).
Celem TTIP jest likwidacja lub ograniczenie, w stopniu w jakim jest to możliwe, barier w handlu między Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi. W ramach umowy zostaną zniesione lub znacznie obniżone cła, a także bariery pozataryfowe, czyli ograniczenia handlu nie będące cłami oraz procedury celne, które musi przejść wwożony do kraju wyrób.
UE i USA mają nadzieję na obniżenie kosztów handlu poprzez zwiększenie współpracy w zakresie uregulowań prawnych – nowe normy techniczne będą uzgadnianie przez obie strony, a istniejące już regulacje będą wzajemnie uznawane – oraz zmniejszenie biurokracji. Strony liczą także na większe otwarcie swoich rynków. Więcej>>>
 

22.02.16
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: EurActiv.pl

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE