Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Rząd chce zakończyć spór z UE przed negocjacjami ws. budżetu?

Rząd chce zakończyć spór z UE przed negocjacjami ws. budżetu?

16.04.18

Polski rząd chce w tym tygodniu poczynić ustępstwa wobec Brukseli w sprawie reform sądownictwa, by problem ten nie zaważył na planowanych na maj rozmowach o projekcie wieloletniego budżetu UE - napisał w poniedziałek "Financial Times".

articleImage: Rząd chce zakończyć spór z UE przed negocjacjami ws. budżetu? fot. Thinkstock

Swoją opinię brytyjski dziennik opiera na ocenanch "wysokich rangą urzędników w Brukseli, Paryżu i Berlinie, gdzie rosną obawy o podważanie praworządności, postrzegają to pozytywnie, ale są ostrożni i widzą poprawki jako pierwszy krok".

Cytowany przez gazetę niemiecki urzędnik ocenił, że zmiany "idą w dobrym kierunku", ale są raczej "kosmetyczne". Zgodził się z tym urzędnik z Francji, podkreślając jednak, że są to mimo wszystko ważne zmiany, ponieważ Warszawa nigdy wcześniej nie zgodziła się "na zmianę czegoś ze względu na Europę".

Dziennik podkreśla, że "celem kompromisu miedzy Brukselą a Warszawą miałoby być zamknięcie procedur z artykułu 7 unijnego traktatu". Dziennik cytuje unijnego urzędnika, według którego byłby to "moment zmiany", który "zakończyłby z wykluczeniem" Warszawy.

 

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE