Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Rząd przygotowuje nowe prawo do walki z przestępczością w sieci

Rząd przygotowuje nowe prawo do walki z przestępczością w sieci

10.02.16

Utworzenie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa ma ułatwić walkę z przestępczością w internecie. Ministerstwo Cyfryzacji przygotowuje projekt ustawy, która ma je ustanowić.

articleImage: Rząd przygotowuje nowe prawo do walki z przestępczością w sieci fot. Thinkstock

Jak pisze "Rzeczpospolita", przestępczość w sieci z roku na rok rośnie średnio o 30 proc. Coraz częściej w przestępczej działalności używane są urządzenia mobilne (laptopy, telefony komórkowe) korzystające z punktów dostępowych do internetu.

Dzięki nowym regulacjom wiadomo będzie, kto odpowiada za bezpieczeństwo przetwarzanych informacji, koordynację, jak ścigać przestępców w sieci, jakie służby odpowiadają za konkretne naruszenia i jak poprawić skuteczność zwalczania m.in. oszustw przez internet, rozpowszechniania pornografii dziecięcej czy nielegalnego handlu lekami i anabolikami.

– Żeby skutecznie ścigać stale rozwijającą się technologicznie przestępczość, trzeba za nią technologicznie nadążać – mówi Łukasz Basiuk z zespołu specjalistów ścigających hacking komputerowy (omijanie zabezpieczeń w komputerze). Więcej>>>

 

Elektroniczne instrumenty płatnicze a bezpieczeństwo uczestników rynku finansowego>>

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Prasa

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE