Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Rządowy audyt m.in. o wdrażaniu prawa

Rządowy audyt m.in. o wdrażaniu prawa

26.02.16

W rządowym audycie, który zostanie skompletowany w czasie do dwóch tygodni, zaprezentowany zostanie m.in. stan wdrażania prawa w poszczególnych ministerstwach - zapwoaida szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

articleImage: Rządowy audyt m.in. o wdrażaniu prawa fot. Thinkstock

- Audyt dotyczy stanu, jaki wszyscy ministrowie zastali w swoich ministerstwach - powiedział w piątek Kowalczyk. Dodał, że porządkowane i systematyzowane są: stan finansów, kadr, wdrażania prawa. - Jest bardzo dużo ustaw opóźnionych, które miały wdrażać prawo Unii Europejskiej. Są w tej chwili prowadzone postępowania z groźbą bardzo wysokich kar dla Polski - stwierdził Kowalczyk.

 

Kowalczyk powiedział, że w audycie wskazane zostaną przyczyny zaniedbań, które mogą wynikać m.in. z funkcjonowania samych ministerstw. Według niego całość raportu ma zostać skompletowana w ciągu tygodnia, dwóch.

Z informacji uzyskanych ze źródeł zbliżonych do rządu wynika, że audyt ma zostać zaprezentowany "w bardziej spokojnym czasie", już po podsumowaniu pierwszych 100 dni rządu; rozważana jest też forma jego prezentacji: czy zostanie on przedstawiony w Sejmie, czy na większej konferencji podsumowującej.(ks/pap)

Zaproszenie na szkolenie: Zasady technik prawodawczych>>>

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Agencyjne

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE