Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Śledztwo ws. ciąży żony szefa Amber Gold umorzone

Śledztwo ws. ciąży żony szefa Amber Gold umorzone

01.02.16

Łódzka prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy Służby Więziennej. Powód: brak winnego.

articleImage: Śledztwo ws. ciąży żony szefa Amber Gold umorzone fot. Thinkstock
Jak przypomina "Gazeta Wyborcza", postępowanie wszczęto zaraz po tym, gdy okazało się, że aresztowana Katarzyna P., żona prezesa Amber Gold, zaszła w areszcie w ciążę.
- Śledztwo zostało umorzone wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa - powiedziała  Magdalena Kaleta, szefowa Prokuratury Rejonowej Łódź Widzew. - W związku ze stanowiskiem pani Katarzyny P., która odmówiła wskazania, kto jest ojcem, oraz wobec niestwierdzenia, by doszło do popełnienia przestępstwa na jej szkodę, nie mogliśmy - zgodnie z kodeksem karnym - postawić zarzutów. Szczególnie że oskarżona była przewożona na czynności do prokuratury czy widywała się ze swoim adwokatem, a prokuratura nie dysponuje jednoznacznym dowodem wskazującym, że ojcem jest funkcjonariusz.
A że to sprawa osobista, śledczy nie mieli prawa, bez zgody matki, przeprowadzić badań DNA. 15 grudnia postępowanie zostało więc umorzone.
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: wyborcza.pl

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE