Strona główna » Wiadomości » Aktualności » "Solidarność" też włączy się do debaty ws zmian w konstytucji

"Solidarność" też włączy się do debaty ws zmian w konstytucji

18.06.17

25 sierpnia związek zawodowy Solidarność organizuje konferencję konsultacyjną ws. zmian w konstytucji - poinformował w niedzielę szef Solidarności Piotr Duda. Dodał, że zaproszenie przyjęli prezydent Andrzej Duda i marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

articleImage: fot. Thinkstock

Duda pytany w TVP Info, jak przebiegać będą konsultacje ws. referendum odpowiedział, że 25 sierpnia związek zawodowy Solidarność organizuje w słynnej sali BHP w stoczni gdańskiej dużą konferencję konsultacyjną, na którą zaproszony został prezydent Andrzej Duda. "Pan prezydent przyjął zaproszenie, będzie na tej konferencji" - powiedział szef Solidarności. Dodał, że zaproszenie przyjął także marszałek Sejmu Stanisław Karczewski.

Czytaj: Prezydent podtrzymuje zamiar organizacji referendum 11 listopada>>

"My chcemy wtedy także pokazać już zapomniany projekt obywatelski konstytucji, którą przygotowała Solidarność, pod którym zebraliśmy ponad 2 miliony podpisów, ale oczywiście projekt tzw. elit, czyli UW, UP, SLD, został przegłosowany. Myśmy nawet chcieli, aby w dniu referendum konstytucyjnym obywatele mogli wybrać któryś z tych projektów, czyli ten obywatelski lub ten, który w tej chwili obowiązuje" - powiedział Duda.

Prezydent zapowiedział, że zwróci się do Senatu, aby referendum mające na celu nakreślenie fundamentu przyszłej konstytucji odbyło się 11 listopada 2018 r. Zdaniem prezydenta Polacy powinni się w nim wypowiedzieć co do przyszłości ustrojowej swojego państwa - m.in. na temat roli prezydenta, Sejmu, Senatu. Wyniki referendum miałyby stać się następnie podstawą przygotowania projektu nowej ustawy zasadniczej. 11 listopada 2018 r., to również wynikająca z Kodeksu wyborczego data wyborów samorządowych.(PAP)

 

18.06.17

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE