Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Specjalna strona pomoże w poszukiwaniu najgroźniejszych przestępców

Specjalna strona pomoże w poszukiwaniu najgroźniejszych przestępców

04.02.16

Od 1 lutego br. w sieci funkcjonuje nowa unijna platforma wymiany informacji www.eumostwanted.eu, dzięki której każda osoba może pomóc policji w zatrzymaniu najbardziej poszukiwanych na terenie Europy przestępców.

articleImage: Specjalna strona pomoże w poszukiwaniu najgroźniejszych przestępców fot. Thinkstock

Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji,  informacje można przekazywać policjantom za pośrednictwem uruchomionej strony internetowej i mogą one być również anonimowe. Witryna stworzona została wspólnym wysiłkiem europejskich organów ścigania w trosce o bezpieczeństwo obywateli.

Strona www.eumostwanted.eu powstała z inicjatywy Europejskiej Sieci Zespołów Poszukiwań Celowych (ENFAST), w skład której wchodzą funkcjonariusze Policji z 28 krajów Unii Europejskiej, wyspecjalizowani w zatrzymaniach osób ukrywających się przed organami ścigania. Witryna internetowa pozwala na przekazywanie informacji dotyczących osób poszukiwanych, skazanych lub podejrzanych o popełnienie najpoważniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym lub terrorystycznym na terenie Europy.

Jest to pierwsza taka inicjatywa, która mając na uwadze zwiększenie bezpieczeństwa w Unii Europejskiej,  łączączy na poziome ogólnoeuropejskim istniejące już strony internetowe zawierające wizerunki osób poszukiwanych. Od dzisiaj można przesłać informację o osobie poszukiwanej przez stronę internetową, również anonimowo.

Zawartość strony, dostępna w 17 językach, jest zarządzana przez poszczególne zespoły ENFAST usytuowane w krajach Unii Europejskiej. Administratorzy umieszczają na stronie dane osób szczególnie poszukiwanych, a każda informacja o tej osobie jest przekazywana bezpośrednio do zainteresowanego kraju.
 

Dowiedz się więcej z książki
Ustawa o Policji. Komentarz praktyczny
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: MSW

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE