Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Sprzedaż prywatnych lasów też pod kontrolą

Sprzedaż prywatnych lasów też pod kontrolą

23.03.16

Od 1 maja obywatele państw unijnych bez zezwoleń będą mogli nabywać nie tylko grunty rolne, ale i leśne. Z tego powodu rząd chce ograniczyć obrót również lasami prywatnymi i państwowymi.

articleImage: Sprzedaż prywatnych lasów też pod kontrolą fot. Thinkstock

Jak pisze "Rzeczpospolita", w tym celu przygotował projekt nowelizacji ustawy o lasach. Przyznaje on prawo pierwokupu gruntów leśnych Lasom Państwowym .

 

Projekt przewiduje, że prawo pierwokupu przysługuje Skarbowi Państwa w odniesieniu do gruntów „o zwartej powierzchni co najmniej 0,10 ha, pokrytego roślinnością leśną (uprawami leśnymi) – drzewami i krzewami oraz runem leśnym i zaliczonego w ewidencji gruntów i budynków do grupy gruntów rolnych".
Ministerstwo Środowiska, autor tego projektu twierdzi, że celem tego przepisu jest objęcie prawem pierwokupu gruntów widniejących w ewidencji gruntów i budynków jako grunty rolne, mimo że są lasem (w rozumieniu ustawy o lasach) .
Zmiany należy się spodziewać szybko. Zezwolenia na nabycie gruntów leśnych przestaną obowiązywać za miesiąc. Rząd będzie chciał więc zrobić wszystko, by znowelizowane przepisy weszły w życie jak najszybciej. Więcej>>>

23.03.16
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Prasa

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE