Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Szef MSW zapowiada skuteczną ustawę antyterrorystyczną

Szef MSW zapowiada skuteczną ustawę antyterrorystyczną

23.03.16

Projekt ustawy antyterrorystycznej jest gotowy – informuje minister  Mariusz Błaszczak. I zapowiada, ze wzbudzi ona zapewne krytykę ze strony opozycji.

articleImage: Szef MSW zapowiada skuteczną ustawę antyterrorystyczną msw.gov.pl

- Wszystko będzie w niej wzbudzać kontrowersje, bo opozycja jest zakodowana na nie – mówił minister spraw wewnętrznych i administracji w środę rano na antenie radia FMF FM. Błaszczak twierdzi, że Polska musi być stanowcza jeśli chodzi o kolejne fale migrantów. - Polska nie może popełniać błędów, które popełnił zachód Europy dziesiątki lat temu. Należy brać przykłady z innych państw, np. z Australii, która zahamowała proces napływu emigrantów w 2013 roku – stwierdził gość RMF FM. Więcej>>> 
Nie chciał mówić o konkretnych rozwiązaniach w przyszłej ustawie, ale stwierdził, że projekt jest gotowy. Zdaniem mistra służby musza mieć skuteczne narzędzia do walki z zagrożeniami. - Jutro odbędzie się ostatnie, poświęcone tej ustawie posiedzenie zespołu antyterrorystycznego - poinformował.
Zapowiedź uchwalenia ustawy antyterrorystycznej była jedną z pierwszych zapowiedzi nowego szefa resortu spraw wewnętrznych i administracji. Mariusz Błaszczak zapowiadał to jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, m.in. po zamachu terrorystycznym w Paryżu. Mówił wtedy, że będzie ona przygotowana razem z koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim. Jak wyjaśniał szef MSWiA, bezpieczeństwo Polski i Polaków jest priorytetem rządu Beaty Szydło.
 

23.03.16
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: media

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE